“YATIRIMA DEVAM EDECEĞİZ”

Capital (Turkey) - - SÖYLEŞİ - Son 8 yıldır her kategorimiz ortalama yüzde 15 büyüyor.

ÖNEMLİ ÜLKE

Türkiye, Nestle için çok önemli bir ülke. Türkiye ekonomisine ve büyüme potansiyeline inancımız sonsuz. 107 yıldır olduğu gibi, bu ülkeye yatırım yapmaya devam edeceğiz. Ülkenin en köklü kuruluşlarından biri olmanın ve faaliyetlerimizle toplum için değer yaratmanın gururunu yaşıyoruz.

150 YILLIK TAAHHÜT

Nestle, Türkiye pazarına İsviçre’de kurulmasından sadece 8 yıl sonra girdi ve bugün Bursa Karacabey ile Kestel’deki iki fabrikamızda üretimimizi sürdürerek doğrudan 3 bin 800 dolaylı olarak da 7 binin üzerinde kişiye istihdam sağlıyoruz. Şirketimizin 150 yıllık global taahhüdü doğrultusunda, Türkiye’deki tüketicilerimize yüksek kaliteli, lezzetli ve sağlıklı ürünler sunmaya ve daha iyi yaşamaları için beslenme, sağlık ve iyi yaşam alanlarında farkındalıklarını artırmaya devam edeceğiz. küçük ama büyümeye devam ediyor. Biz gelecekte Nestle’nin iyi beslenme ve iyi yaşam şirketi olmasını istiyoruz.

Dünyada 2013’ten 2015’e kadar şirketin sağlık kategorisinden gelen geliri yüzde 25 büyürken, şekerleme kategorisinden gelen geliri yüzde 14 küçüldü. Nedeni nedir? Türkiye’de de durum aynı mı?

Dünya hakkında bir şey diyemem. Ancak

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.