COMPAY’İN HEDEFLERİ

Capital (Turkey) - - SÖYLEŞİ -

POTANSİYEL YÜKSEK

Türkiye’de tahsilat tarafında yaklaşık 25 milyar dolarlık bir ödemeler dünyası bulunuyor. Bunun içinde fintech’lerin payı düşük. Türkiye’deki insanlar, özellikle bankacılık tarafındaki inovasyonlara çok açık ve hızlı bir adaptasyon gösteriyor. Yerli şirketler burada iyi başlıyor ama global anlamda büyümek için bankalarla iş birliği gerekiyor.

PAZARA KATKISI OLUR

Bizler start up’lar olarak esnek şirketleriz. İş modellerimiz ve teknolojimiz çok daha hızlı hareket etmemizi sağlıyor. Bu şekilde müşteri ihtiyaçlarını da daha net ortaya koyabiliyoruz. Fintech’lerle yapacakları iş birlikleri, bankalara zarar vermez, aksine pazarın ve pastanın büyümesine katkıda bulunur.

3 YILLIK PLAN

2016 sonuna kadar 6 bankaya ulaşacağız. 2017 yılı içinde ise 8 bankanın sisteme dahil olmasını hedefliyoruz. Bu da yaklaşık 20 milyon kişinin ComPay ile ödeme yapabilir hale gelmesi demek oluyor. 1 yıl içinde üye iş yeri sayımızı 65’e, işlem adedimizi 300 bine çıkarmayı planlıyoruz. Bunun dışında 3 yıllık planımızda, yıllık 5 milyon işlem adedine ve 300’e aşkın üye iş yeri sayısına ulaşmak var.

YURT DIŞI HEDEFİ

2017 planlarımız arasında yurt dışı önemli bir yere sahip. Dünya çapında düzenlenen bir yarışmada, Türkiye’den ilk kez bir fintech şirketi olarak finale kaldık. Bu nedenle ilk hedef pazarımız İspanya olabilir. Avrupa dışında MENA’da potansiyel görüyoruz. Kart penetrasyonunun düşük olduğu coğrafyalar, bizim için aday pazarlar.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.