Yolculuk “Genel müdürlük yolunda ilerleyeceğim”

Capital (Turkey) - - İNSAN KAYNAKLARI -

Bülent Demirkurt, bilişim dünyasının tecrübeli isimlerinden. ODTÜ Petrol Mühendisliği Bölümü’nden 1986’da mezun olan Demirkurt, 25 yılı aşkın zaman bir zaman zarfında IBM’de çeşitli pozisyonlarda görev aldı. Kendine, global tecrübesini, bir yerli şirketi globalleştirmek ve kurumsallaştırmak üzerine kullanma hedefi koydu ve yoluna Evam’ın CEO’su olarak devam etme kararı aldı. “Benim buraya geliş sebebim, şirketi dünyaya ses getiren bir kurum haline getirmek. Bir nevi bebeği büyütmek gibi olduğu için benim için çok

En önemli deneyimi

“Tecrübelerimden benim için en önemlisi, Aptamil markasının dijital dönüşümü oldu. Ekibimle bugün yüz binlerce annenin kullandığı ve bebeklerinin gelişimi için yönlendirmelerin yer aldığı bir platform kurmanın yanı sıra annelerin markaya olan bağlılığına da ciddi katkı sağladık.

Kariyer hedefi

Bir pazarlamacı için genelde iki kariyer yolu seçeneği oluyor. Biri pazarlama alanında daha da uzmanlaşıp gideceğiniz CMO yolu, diğeri farklı iş kollarına da dokunacağınız genel müdürlük yolu. Ben genel müdürlük yolunda ilerlemeyi hedefliyorum. Bana değer katan her rolü de bu yolda atılmış başarılı adımlar olarak görüyorum.

Gündemi

heyecanlı” diyen Demirkurt, kariyer yolculuğunda en önemli faktörün insan yönetimi olduğunu söylüyor ve Evam’daki hedeflerini şöyle anlatıyor: “Start up esnekliğini kaybetmeden kurumsal bir global şirket olmayı hedefliyoruz. Şu anda müşterilerimizin yüzde 20’si Sürdürdüğümüz yenilenme stratejimizin en önemli odağı gençler. Gençlerin sevdiği, yakından takip ettiği ve ilham aldığı kişileri araştırdık. Karşımıza çıkan isimler arasından İdo Tatlıses’le ‘Aşık olacağınız lezzetler’ kampanyasını yaptık. Orta ve uzun vadeli hedefimiz ise markanın yenilenme stratejisini daha da yüksek bir ivmeyle devam ettirmek.” McDonald’s Pazarlama Müdürü Selin Süzer, 2008’de ODTÜ Endüstri Mühendisliği Bölümü’nden mezun olduktan son katıldığı P&G’de çeşitli pozisyonlarda görev aldı. 2016 yılında ise McDonalds’s’ın pazarlama müdürlüğüne atandı.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.