AKBANK NE YAPIYOR?

Capital (Turkey) - - FİNANS -

Müdürü Burak Tansan’a ait. Tansan, bireysel bankacılıkta değişim hızının ağırlıklı olarak kişilerin maaş anlaşma süreleriyle bağlantılı olduğunu açıklıyor. Tabii müşterinin ana kredi ürünlerini, özellikle konut kredisini aldığı bankayla yakın çalışma eğilimi de e bulunuyor.

Peppers & Rogers Group Türkiye Genel Müdürü Selim Uçer, “İlk işe giriş, iş değişikliği, evlenme, ev alımı ve çocuk sahibi olma gibi

BÜYÜK REKABET

Türkiye’deki 4 büyük özel ve 3 kamu bankası, her üründe ortalamada yüzde 70-80 civarında pazar payına ulaşıyor. Ama bu hakim pazar payları ve yüksek müşteri sayısıyla çalışan büyük bankaların da işi zor. Müşterilerinin ana bankalarından biri olarak kalmak için hem kendi aralarında hem orta ölçeklilerle rekabet etmeleri gerekiyor.

13 MİLYON MÜŞTERİ

Akbank Genel Müdür Yardımcısı ARİF İSFENDİYAROĞLU, bireyselde ana banka kalma stratejilerini şöyle özetliyor: “Orta-üst gelir grubunu hedefleyen Birebir Bankacılık’ta müşterilerimizin yatırım hizmetleri ağırlıklı olmak üzere tüm finansal ihtiyaçlarına en uygun çözümleri üretiyoruz. Ayrıca Akbank Yatırım hizmetleriyle müşterilerimiz isterse robo danışmanlıkla stratejik varlık dağılımı oluşturabiliyor veya Ak Yatırım yatırım danışmanlarımızdan bilgilendirme alarak kendi portföyünü oluşturabiliyor.”

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.