ASIRLIK ŞİRKETLERDEN AİLE ŞİRKETİ SIRLARI

Capital (Turkey) - - ETKİNLİK -

Avrupa’nınen eski şirketlerinin bir araya gelip kurduğu Les Henokiens Derneği’nin başkanı Willem Van Eeghen, Bizz Consulting’in 19 Ekim’de İstanbul’da düzenleyeceği geleneksel Aile Şirketleri 2023 etkinliği için Türkiye’ye geliyor.

200 yıldan uzun süre yaşayan dünyanın çeşitli ülkelerinden aile şirketlerinin üye olduğu Les Henokiens’in Başkanı Willem Van Eeghen, Türkiye’deki aile şirketlerinin sahiplerine ve genç kuşak üyelerine, 2023 yolunda “Kalıcı olma ve uzun yaşama” stratejilerini anlatacak.

1981 yılında kurulan ve doğası gereği az sayıda üyesi olan dernekte 46 üye yer alıyor. Bunların 13’ü İtalyan, 12’si Fransız, 8’I Japon, 4’ü Alman, 2’si İsviçre ve diğer ülkelerden oluşuyor. Les Henokiens’e üye olmak için 200 yıl ve üstü yaşa sahip olmak da yeterli değil. İtibar sahibi olmak, iyi yönetilmek ve düzgün finansal tablolara sahip olmak da gerekiyor.

Van Eeghen, konuşmasında şu başlıklara yer verecek ve soruları da yanıtlayacak. Les Henokiens niye kuruludu ve amaçları nedir? Avrupa’da aile şirketlerinin yönetim anlayışı ve son trendler,

Uzun yaşayan dernek üyelerin neyi farklı yapıyor, hangi stratejileri uyguluyorlar?

200 ve uzun süre yaşayan şirketlerin ortak özellikleri…

“Aile Şirketleri 2023: Kalıcı Şirketler Yaratmak” başlıklı etkinlikte ayrıca Türkiye’den de önemli konuşmacılar yer alacak. Bu konuşmacılar arasında şu isimler bulunuyor:

Yüzyıllık Markalar Derneği Yönetim Kurulu Üyesi ve İlancılık Reklam Ajansı BAşkanı Yakup Barouh, BüLEND ÖzAyDıNLı Ümit Zaim

Koç Holding ve Migros eski yönetim kurulu başkanı Bülend Özaydınlı,

Derimod Yönetim Kurulu Başkanı Ümit Zaim ve oğlu Murat Zaim

Abdi İbrahim İlaç Yönetim Kurulu Başkanı Nezih Barut (Teyit bekleniyor)

Capital ve Ekonomist’in de destek verdiği bu önemli Workshop’u, Avantgard Otel’de, 12 Aralık Cuma günü, 09.00-13.00 arasında gerçekleşecek. Capital ve Ekonomist’in de sponsor olduğu eğitime katılmak isteyenler begum@bizzconsulting. com.tr adrese email atabilir ya da 0 216 332 30 32 nolu telefonu arayabilirler.

Willem Van Eeegen

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.