“5 YILDA 150 MAĞAZA AÇACAĞIZ”

Capital (Turkey) - - INSANLAR -

Atasay Mücevherat, geçtiğimiz yılı yüzde 20 oranında büyüme ile kapattı. Şirket 2016’da da yüzde 14’lük büyüme gerçekleştirmeyi planlıyor. Mağazalaşarak büyüyen Atasay, bu yıl mağazalaşma konusunda geçtiğimiz yılın oldukça üstüne çıkmayı hedefliyordu. 2015’te 12 mağaza açan şirketin planı 2016’da 18-20 mağaza açılışı gerçekleştirmekti. Fakat en az 3-4 AVM projesinin 2017 yılına sarkması Atasay’ın da mağazalaşma hızını etkiledi. Atasay Mücevherat CEO’su Atasay Kamer, bu yıl 10’u yurt içinde 2’si yurt dışında olmak üzere toplam 12 mağaza açacaklarını belirtiyor. Bugünlerde Atasay’ın gündemindeki en önemli konu ise pırlanta kategorisinin yaşadığı büyüme.

2014 ve 2015 yılında toplam cirodan altının yüzde 65, pırlantanın ise yüzde 35 pay aldığını belirten Atasay Kamer, bu yıl pırlantanın cirodan aldığı payın yüzde 40’a ulaştığını söylüyor. Üstelik bunu Türkiye pırlanta pazarında yüzde 20’lik gerileme yaşandığı bir yılda yaptıklarını ve doğru ürün ve fiyat politikasıyla tüketiciye ulaşmanın kendilerine bu sonucu getirdiğini ifade ediyor. Atasay Mücevherat ilerleyen yıllarda gelirlerinde pırlantanın payını yüzde 50’ye çıkarmak niyetinde.

Şirket bu hedefi gerçekleştirirken tüketicinin pırlantaya duyduğu güveni de artırmaya çalışıyor. Bu nedenle pırlanta sertifikasyonunda dünyanın

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.