60 milyon dolarlık yeni yatırım yapıyoruz. Tamamlandığında alüminyumda Avrupa’daki 4 ya da 5’inci büyük şirket olacağız.

Capital (Turkey) - - SÖYLEŞİ -

şıyoruz. Bunlar sağdan direksiyonlu araç kullanan pazarlar. Bu pazarlara da mal vermeye başladık.

Yeni pazarlar nasıl gidiyor? Umduğunuzu buldunuz mu?

Çok fazla bir hacim oluşmuyor ancak “Pazar pazardır” diye bakıyoruz. Buralara yönelmemiz bizim pazarımızı çeşitlendirmemizi sağlayacak.

Önümüzdeki dönemde hedefinizde yeni pazarlar var mı?

Önümüzdeki yıldan itibaren belki İran pazarı söz konusu olabilir. İran’a yönelik çalışmalarımız devam ediyor. İran pazarına girmeniz size ne sağlar? Satış hacmi iyi olursa kapasite artırımına gidebiliriz. Tekrar yeni kapasite artışlarını değerlendirme imkanımız olur.

Otomotivde iç pazarda satışlar nasıl gidiyor?

Türkiye, Hyundai’nin A ve B segmentinde üretim üssü. Her yıl üretimimiz artıyor. 240 bin seviyelerinde kapasitemiz var. İç pazarda A segmentinde pazar lideri durumundayız. Yüzde 28 civarında pazar payımız var. Toplam pazardaki payımız ise yüzde 5,5-6 seviyesinde. İç pazarda hedefiniz nedir? A segmenti, rakiplerimizle aramızın kapanmasının zor olduğu bir segment. Ürünümüz çok kaliteli, çok efektif ve tüketici beğenisine hakim. Hedefimiz A segmentindeki liderliğimizi sürdürmek.

Planlarda yeni model üretim var mı?

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.