“TURİZM BİZE UYGUN DEĞİL”

Capital (Turkey) - - SÖYLEŞİ -

Yeni sektör arayışında değiliz, ancak yatırımcılığın dışında elektrik ve gaz ticaretinde gelişmek istiyoruz. Bu alanda ciromuzu artırmak istiyoruz. Çünkü, bu sektörde sınır gökyüzü. Türkiye’de elektrik ticaretinde ciromuzu 2 katına yani 2 milyar dolar seviyesine taşımak istiyoruz. Bundan sonraki hayaliniz nedir? İdealimde personelin daha fazla güvence bulacağı kendi gayrimenkul sistemlerinizi kurmak ve ofis sistemlerini geliştirmek bulunuyor. Zaten yaşım 75’e geldi. Daha fazla hedefleyecek, planlayacak halim de yok. Benden sonrakilerin bundan sonrakini hedeflemesi lazım.

REKABET ÇOK ARTTI

Türkiye piyasası rekabetin çok arttığı bir piyasa… “Çok iyi bildiğimiz sektörlerde kalalım, bilmediklerimizden çıkalım” gibi bir kararımız var. Turizm, çok iyi bildiğimiz bir sektör değil. Turizmde yatırımcının yatırımlarını gündelik olarak takip etmesi lazım. Oysa benim personelimin tamamı başka sektörlerde uzman. Bu nedenle turizm sektöründen çekilmek istiyoruz.

“İKİ OTELİ SATTIK”

Şu anda Türkiye’de iki otelimiz kaldı. Kiriş World ve Park Kimeros’u sattık. Elimizdeki oteller de butik projeler. Turizmden çekilme konusunda aldığımız kararın doğru olduğuna inanıyorum. Les Ottomans bizim için turizm yatırımından ziyade bir prestij yatırımı olduğu için kalacak. Antalya’da da 350 odalı bir otelimiz var. Adını Gazal olarak değiştirdik ve yeniledik. Bu oteli kiraladık, başkası işletiyor.

“MADENCİLİĞİ DE SEVMEDİK”

Bir dönem madenciliğe de girdik. Birkaç tane maden sahası satın aldık. Ancak madencilik de turizm gibi bizim bünyemize uygun değildi ve o sektörü de sevmeyip çıktık.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.