3 ŞİRKETİN GÖZÜ ANADOLU’DA

Capital (Turkey) - - LOJISTIK -

Alışan Lojistik Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı DAMLA ALIŞAN’ın 2017’ye dair beklentileri şöyle: “Son yıllarda en az yüzde 20’lerde büyüme trendimiz var. 2017 beklentimiz de bu oranlarda. Yeni yatırımımızla tüm İç Anadolu’da olmayı hedefliyoruz. Açacağımız yeni tesislerin hazırlıkları son hızla devam ediyor.”

Bu yılı yüzde 10 büyümeyle kapatacak olan Batu International Logistics’in yönetim kurulu başkanı TANER ANKARA, hedeflerinin Anadolu olduğunu söylüyor ve şöyle devam ediyor “Teşvikler sayesinde üretim Anadolu’ya kaymaya başladı. O bölgelerdeki lojistik altyapısının analizlerini yapıyoruz. Üretimin arttığı şehirlerde şubeleşmeye başladık. 2017 bizim için Anadolu’da yatırımlar yapacağımız bir yıl olacak.”

2017’de yatırım olarak iki konuya odaklanacaklarını belirten ETA Genel Müdürü HAMDI ERÇELIK, şunları söylüyor: “İlki, yükleme – boşaltma noktalarımızın sayısını artırmak. İkincisi, 2017’de şehir içi taşımacılığa konsantre olacağız. 2016’da pilot uygulamayı başlattık ve yeni yılda kamyonetleri de araç portföyümüze katacağız. 2016’yı 15 milyon dolar ciroyla kapatacağız. 2017 hedefimiz ise 3 kat büyüme yakalamak.”

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.