“SON KARARI BEN VERİRİM”

Capital (Turkey) - - LİDERLİK -

KIRMIZI ÇİZGİLER

Kırmızı çizgimizin ‘kalite ve güven’ olduğunu sektörde herkesin biliyor ve buna göre hareket ediyor olması yönetim kurulu başkanı olarak benim sorumluluğumu çok daha fazla artırıyor. Bu yüzden en küçük bir hatayı, en küçük bir yanlışı bile tolere edemediğim zamanlar oluyor. Bu noktadan hareketle başkalarına bırakamadığım sorumlulukları şöyle sıralayabilirim:

BÜYÜME

Mesa’nın dikey ve yatay büyümesiyle ilgili kararları ben veririm. Elbette beraber çalıştığım ekibimin görüşlerini alırım, ancak son noktada karar bana aittir. Ağırlıklı olarak arsa konularında, gireceğimiz ihalelerin seçiminde de son kararı ben veririm. Bu yönde aldığım kararlar şirketimizin geleceği kadar toplumumuzu, inşaat sektörünü de yakından ilgilendirdiği için bu sorumlulukla kararımı her yönüyle değerlendiririm.

GÜNDEM

Yönetim kurulu gündemini de ben hazırlarım. Ekibimden aldığım görüş ve değerlendirmeler, öngörüler, benim için son kararı vermekte çok etkili olur. Hepsine değer vermek ve üzerinde durmak gerektiğine inanırım. Bazen en küçük gözlemler benim için zihin ve yol açıcı olur. Son kararların arkasında ekipten aldığım izlenimlerin payı çok büyüktür.

KÜLTÜR

Şirket kültürünü sürdürmenin de yönetim kurulu başkanı olarak benim işim olduğunu düşünüyorum. İnsan ekibiyle iç içe yaşayınca, onlarla sürekli beyin jimnastiği yaptıkça neyi yapabileceğini, neyi yapamayacağını daha iyi öğreniyor. Öğrendiklerimi uygulamaya geçirmek de lider olarak bana düşüyor.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.