“T

Capital (Turkey) - - SÖYLEŞİ - Aaksakal@capital.com.tr

üketici artık cep telefonundan mobil olarak her işini halettmek istiyor.” Bu sözler, Baybars Altuntaş’a ait. Dünya Melek Yatırım Forumu Başkanı. Türkiye’nin önde gelen melek yatırımcılarından biri. Aynı zamanda Türkiye’nin dünya çapında tanınmış girişimcilerinden. Deulcom International’ın kurucusu ve başkanı. 30 baskıyla rekor kıran “Otobüsten İndim BMW’ye Bindim” kitabının da yazarı da olan Altuntaş, dünyada son dönemde ortaya çıkan girişimlerde fintech rüzgarının estiğini belirtiyor.

13 Şubat 2017’de İstanbul’da düzenlenecek Dünya Melek Yatırım Platformu’nun da ana temasının fintech’ler olacağını belirten Altuntaş, fintech’lere, Türkiye’yle sınırlı kalmamalarını başta Afrika olmak üzere dünyaya açılmalarını öneriyor.

Akıllı girişimcilerin son dönemde fintech girişimlerine yöneldiğini söyleyen Altuntaş, önümüzdeki dönemde fintech’lere yapılacak yatırımın da artacağını belirtiyor.

Dünya Melek Yatırım Forumu’nun yanı sıra Türkiye Melek Yatırımcılar Derneği’nin de başkanlığını yapan Baybars Altuntaş’la büyük potansiyel gördüğü fintech girişimlerini ve gelecek yıl 13 Şubat’ta İstanbul’da düzenlenecek Dünya Melek Yatırım Forumu’nu konuştuk:

2015’te melek yatırımcılar start up’lara ne kadar yatırım yaptı?

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.