K

Capital (Turkey) - - SÖYLEŞİ - NILÜFER GÖZÜTOK ÜNAL

redico, finans sektöründe çok kritik bir rol oynuyor. Daha önce kredi kullanmadığı için finansal sistemin dışında kalanların, sadece kredi ödeme geçmişine dayanmayan bir yöntemle skorlamasını yapıyor. Kişilerin kredibilitelerine göre çeşitlenen finansal ürünlere daha düşük maliyetlerle ulaşmasını sağlıyor. Üyeler, Kredico skorlarını www.kredico.com online platformdan oluşturarak kredi notlarının iyi, orta veya düşük olduğunu öğrenebiliyor. Üyeleri için not takibinin yapıldığı ve kredi notlarının artırılmasına veya iyi seviyede korunmasına danışmanlık yapacak aylık abonelik sistemlerini hayata geçireceklerini belirten Kredico Kurucu Ortağı Ender Varlık, “Ayrıca üyelerimizi kredi taleplerini karşılayacak ürünlerle buluşturmaya başlıyoruz. Sonraki etapta küçük işletmeler için çözüm önerilerimiz olacak” diyor.

Kredico Kurucu Ortağı Ender Varlık ile Kredico’nun hikayesini, fintech alanında nasıl bir ihtiyacı karşıladıklarını ve gelecek hedeflerini konuştuk.

Kredico’dan bahseder misiniz? İş fikri ne- dir? Şirketimizi 2015 yılının nisan ayında kur- Ödeme sistemleri şu anda Türkiye’de en fazla girişimin ve yatırımın olduğu alan. Bu gelişmeyi kredi ve kitlesel fonlama alanında girişim şirketlerinin takip edeceğini düşünüyorum. Bu çerçevede kanun yapıcıların ve regülasyon hazırlayanların gelişmelere kayıtsız kalamayacaklarını ve mevzuatın yeni finansal teknoloji girişimlerinin hayata geçirilmesi için uyumlu hale geleceğini düşünüyorum. Bu yöndeki çalışmalar umut verici.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.