“ÇALIŞANA, TOPLUMA VE YENİLİKÇİLİĞE ODAKLANMAYA DEVAM”

Capital (Turkey) - - STRATEJİ - TANKUT TURNAOĞLU / P&G TÜRKİYE VE KAFKASYA YÖNETİM KURULU BAŞKANI “KATMA DEĞER YARATMAYA DEVAM”

Doğu, Orta Asya, Ukrayna, Rusya ve Beyaz Rusya’yı kapsayan, 2 milyar kişinin yaşadığı 89 ülkenin yönetimini BSH Türkiye’nin sorumluluğuna verdi. Yönetimimizdeki tüm ülkelere yönelik pazarlama stratejileri ve marka konumlandırma çalışmaları 2017 yılında da bizim için kritik önem taşımaya devam edecek. BSH için inovasyon, teknolojiyi yaratma sürecinin vazgeçilmez bir parçası. 2015 yılında grubumuz Ar-Ge yatırımlarını bir önceki yıla göre yüzde 20,6 oranında artırarak toplam 450 milyon Euro yatırım yaptı. Bu yatırım tutarı, şirket gelirinin yüzde 4’üne karşılık geliyor. Türkiye’yi bir Ar-Ge üssü olarak konumlamak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz.” Unilever Türkiye, En Beğenilen Şirketler Araştırması’nda uzun bir bekleyişten sonra ilk defa ilk 3 arasında kendine yer buldu. Unilever Türkiye, Orta Asya ve İran Yönetim Kurulu Başkanı Harm Goossens, 2017 yılında yenilikçilik, çalışan memnuniyeti ve toplumsal sorumluluk konularının odak noktalarında olmaya devam edeceğini söylüyor. Goossens şöyle devam ediyor: “Yenilikçilik ve sürdürülebilir büyüme için Türkiye’de yatırım yapmaya devam ediyoruz. 2017’de devreye alınacak olan yeni fabrikamız üretim

YENİLİKÇİLİK

2017’de çalışan stratejisi, yenilikçilik ve toplumsal sorumluluğa odaklanmaya devam etmeyi planlıyoruz. P&G, dünyada Ar-Ge’ye 2 milyar doların üzerinde yatırım yapıyor. Türkiye’de de bu amaçla yola çıktık ve farklı kategorilere ismini veren markalarımızla birlikte ilklere imza attık. Türkiye’deki hanelerin yüzde 95’ine ulaşıyoruz.

TOPLUMSAL SORUMLULUK

Çevreye dair ayak izimizi projelerle küçültürken; sosyal ayak izimizi aynı oranda büyütüyoruz. Türkiye’de yürüttüğümüz sosyal sorumluluk programları için 2015-2016 mali yılında 18 milyon Türk Lirası yatırım yaparak yaklaşık 3 milyon kişinin hayatına dokunduk.

ÇALIŞAN STRATEJİSİ

Çalışanlarımız en değerli varlığımız. İşe başlayan tüm çalışanlarımızı yarının yöneticisi ve lideri olarak değerlendirip buna göre yatırım yapıyoruz. İçeriden terfi sistemi ile çalışanlarımızın liderlik pozisyonlarına doğru gelişmelerini sağlıyoruz. Çeşitli coğrafyalarda kariyer olanakları sunuyoruz. 100’e yakın Türk çalışanı, yurt dışında çeşitli kademelerde görev alıyor.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.