“BALKANLAR’DA BÜYÜMEYE DEVAM EDECEĞİZ”

Capital (Turkey) - - SÖYLEŞI -

Maslak Acıbadem Hastanesi’nin ise ikinci etabına başladık, hastaneyi genişletiyoruz. 60 bin metrekare ilave hastane binası yapıyoruz. Ataşehir’de 40 bin metrekare kapalı alanı olan bir hastane yapıyoruz. Bir de Kartal’da 25 bin metrekare bir hastane yapıyoruz. Ataşehir, Maslak, Kartal’daki yatırımların 2018’de faaliyete geçmesini planlıyoruz.

Açıkçası Türkiye’de bundan başka bir şehre daha gidersek İzmir ve Antalya’yı tercih edebiliriz. Onun dışında da daha fazla bir yere yatırım yapmak şu anda gündemimizde yok, daha çok yurt dışında büyümeyi düşünüyoruz.

Acıbadem Grubu olarak başka işleriniz var mı ve ya ilgileniyor musunuz?

Hayır, biz sadece sağlık işindeyiz. Şöyle derim hep, sağlık başka bir işin yanında yapılacak ikinci bir iş değil. Sağlık yılda 365 gün 24 saat konsantrasyon isteyen bir konu. SIRBİSTAN’LA GÖRÜŞÜYOR Önce yakın coğrafyadan başlayarak büyümeyi hedefliyoruz. Balkanlar’da büyümeye devam edeceğiz, Balkanlar’ın her ülkesinde olmak istiyoruz. Şimdi radarımızda Sırbistan var. Yakın bir zamanda burada bir hastane grubunu daha bünyemize katacağımızı düşünüyoruz. Ayrıca 2017 yılında Makedonya’da da 2 tane daha hastaneye bağlı tıp merkezi açmayı planlıyoruz. RUSYA’DA YATIRIM OLABİLİR Daha sonra girmeyi düşündüğümüz ülkeler Romanya, Arnavutluk olabilir. Rusya ve Ukrayna gibi Türkiye’nin kuzeyindeki ülkelerle de görüşmelerimiz sürüyor, çeşitli girişimlerimiz mevcut. Ama bunların ne kadarı gerçekleştirilir şu anda net bir şey söylemek mümkün değil. Ayrıca Acıbadem olarak Kuzey Afrika’da da olmak istiyoruz ama tüm bunlar bir süreç işi. Şu an en yakın hedeflerimiz Balkanlar ve Rusya. HOLLANDA’DA KLİNİK AÇIYOR Şimdiye kadar hep gelişmekte olan ülkelerde faaliyet gösterdik. Şimdi gelişmiş ülkeleri de denemek istiyoruz. Bu nedenle Hollanda’ya bir yatırım yaptık. Hollanda Amsterdam’da yılbaşında açmayı hedeflediğimiz büyük bir klinik yapıyoruz.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.