“TURKVEN’LE ORTAKLIĞIMIZ DEVAM EDECEK”

Capital (Turkey) - - SÖYLEŞİ -

NEDEN ORTAK OLDUM?

İki yıl evvel Turkven liderliğinde bir fonla yüzde 50 ortaklık yaptık. Neden ortaklık yaptığımızı sorduklarında yurt dışına açılmak istediğimi söylemiştim. Ayrıca şirketimizin kurumsallaşması, organizasyonun, çalışma şeklinin Avrupalı bir firma gibi olması gerekiyordu. Bu nedenle şirketimize bir yabancı fonun girmesini istedim.

“BÜYÜK SATIN ALMALAR YAPABİLİYORUZ”

Turkven bizim içimize girdiğinde sistemimizi Avrupalı şirketin yönetimiyle eşitlemek adına hızla çalışmalar yaptı. Ortaklarımızın bize katılmasının verdiği maddi ve manevi destekle yurt dışına çıkıp büyük satın almalar yapabiliyoruz. Reno’nun satın alınması bana göre çok önemli. 550 milyon Euro’luk bir şirketi satın alıyorsunuz. Turkven gibi güçlü bir ortak olmasa bunu yapamazdık.

“GÜZEL FORMAT OLUŞTURDUK”

Turkven’le ortaklığımız bundan sonra kesinlikle devam edecek. Biz Turkven’den çok mutluyuz, çok güzel bir ilişkimiz var. Fikirlerimize değer veriyorlar. Onların değerlerine önem veriyoruz. Bunları birleştiğimizde çok güzel bir format oluşturduk.

“ENDİŞELERİM VARDI”

Fonla ortak olurken açık söyleyeyim bazı endişelerim vardı ancak şimdi iyi ki ortak olmuşum diyorum. 100 liranın tamamının bizim olmasındansa artık 300 liralık büyük pazarın yüzde 50’si bizim. Bunu çok önemsiyorum. Yurt dışına sağlıklı açılmak ve firmanızı uluslararası yönetim standardına getirmek istiyorsanız böyle bir fonla ortaklıkta fayda var. Korkmamak lazım!

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.