“EN BÜYÜK PİŞMANLIĞIM ÜNİVERSİTE OKUMAMAK”

Capital (Turkey) - - SÖYLEŞİ -

“ÇOK HAYLAZDIM”

Babam bana okul okutmak için maddi, manevi çok özveride bulundu. Ancak haylazlığımdan dolayı üniversite okumadım. Üniversite okumamak hayatımdaki en pişman olduğum olaydır.

“EKSİKLİĞİNİ HİSSETTİM”

Askere gittiğimde arkadaşlarımın hepsinin üniversite mezunu olduğunu gördüm. Kendimi eksik hissetmeye başladım. Babama “Beni İngiltere’ye gönder” dedim ve 14 ay İngiltere’de kaldım.

İNGİLTERE FIRSAT YARATTI

İlk 6 ayı İngilizce öğrenerek geçirdim. Daha sonra pazarlama üzerine eğitim aldım. Bu da hem benim hayatımda hem de şirketin gelişiminde çok önemli rol oynadı. O zaman da şirket büyümeye başlamıştı, şirketi yurt dışına açtık.

“SAKİN OLUN DİYOR”

Şirketimizin kurucusu babam Ahmet Ziylan çok özel bir insan. Biz de girişimci özelliğimizi ondan aldık. En büyük özelliği gençlere güvenip yetki vermesiydi. Ayakkabı sektöründe yeniliği hep babam yapmıştır. Zarar etmesine rağmen bundan hiç taviz vermedi.

KAYBETMEKTEN KORKMAYIN!

Babam şimdi Antep’te hayır işleriyle ilgileniyor. Bize de “Çok hızlı büyüyorsunuz biraz sakin olun” diyor. Ben de çocuklarıma ticareti, özgüveni ve kaybetmekten korkmamayı öğretiyorum. İnsan kaybede kaybede öğreniyor.Yatırım yapın, kaybedeceğiniz rakam sizi öldürmüyorsa bırakın kaybedin diyorum.

“HATALAR DA YAPTIK”

Herkes bizim iyi yaptığınız işleri görüyor. Bizim de dünya kadar zarar ettiğimiz iş oldu. Hiç kimse bunu görmüyor. 1998’deki Rusya krizinde kurlardan dolayı dünyanın parasını kaybettim. Ancak kriz oldu diye pes etmedik.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.