“BİRLİKTE FARKLI PROJELER YARATTIK” / ORKA GROUP YÖNETİM KURULU BAŞKANI

Capital (Turkey) - - SÖYLEŞİ -

mızı çekip çeviren en önemli destekçim. Desteğinin kariyerime oldukça büyük bir katkısı olduğunu gönül rahatlığıyla söyleyebilirim. Bizler gibi birden fazla şapkası olan yöneticilerin kafasının rahat olması, ailevi yükleri eşiyle paylaşabilmesi çok önemli. Çok yoğun çalıştığım için çocuklarıma yetemediğim, onların önceliklerine yetişemediğim zamanlar maalesef oluyor. Ancak eşim hepimize yetiyor. Açıkçası kendisi Nane ailesinin adeta süper kahramanı. Eşimle hayatı paylaştığımız, güzel bir uyum yakalayabildiğimiz için şükran doluyum. Sinerjiyi de işte bu uyumla yakalıyoruz.”

GERÇEK FEDAKÂR EŞ!

Sarkuysan Yönetim Kurulu Başkanı Hayrettin Çaycı, “Her başarılı kariyerin arkasında mutlaka fedakârlık yapan bir eş desteği vardır” diyor ve eşi Huriye Çaycı’nın kariyerine katkılarını şöyle özetliyor:

“İş hayatımın ilk yıllarında yoğun çalışma tempomda beni hep destekledi. Şikâyetçi olmadı. Kendisinin çalışan biri olması da (Türkçe öğretmeni) durumu daha anlayışla karşılamasına sebep oldu. Yoğun çalışan birisi olmam dolayısıyla sık sık seyahat talebinde bulunmadı, asgariyle yetindi. İş hayatımdaki sıkıntılı günlerimde beni dinleyip daima yardımcı olmaya çalıştı. İş hayatımın yoğunluğu dolayısıyla çocuklarımla ilgilenemediğim sürelerde de onlarla ilgilenip aile bağımızın güçlenmesine yardımcı oldu.”

Tatilsepeti.com Yönetim Kurulu Başkanı Kaan Karayal, eşinin fedakâr tutumunun kariyerine çok büyük etkisi olduğunu anlatıyor:

“İlk evlendiğimiz zamanlarda kimi zaman gece yarılarına kimi zaman sabahlara kadar çalışırdım. Eşim Deniz bu duruma anlayış göstererek bana her zaman destek oldu. Neticede evinde huzuru olmayan insanın, iş hayatında başarılı olması mümkün değil. Sonrasında çocuklar doğdu, şirket düzene oturdu, benim artık geç saatlere kadar çalışmamı gerektirecek bir durumum kalmadı ve eve daha erken saatlerde gidebilmeye başladım. İşte o zaman eşimin değerini daha iyi anladım. Evde çalışmak, bir yandan çocukları idare edip bir yandan da evi çekip çevirmek işe gitmekten daha zormuş, bunu gördüm. Eşimin evi tek başına idare edip evdeki sorunları bana yansıtmaması bile bana iş hayatımda verdiği en büyük destektir. Neticede evde mutlu olamadıktan sonra ne işteki başarının önemi var ne kazandığın paranın.”

SİNERJİ

Orka Group Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Orakçıoğlu ise eşi AHU ORAKÇIOĞLU’nun gazetecilik geçmişinin kurumsal sosyal sorumluluk projelerinde fark yarattığı görüşünde. Orakçıoğlu, “Eşimin basın mensubu olması, aynı zamanda sosyal konulara duyarlı ve güçlü bir iletişim birikimi olan bir insan olması birlikte farklı projeler ortaya koyarak iyi bir sinerji yakalamamıza çok yardımcı oluyor. Örneğin geçtiğimiz yıl, ülkemizin kendi alanlarında başarılı kadınları ile Koruncuk Vakfı yararına yaptığımız ‘Kadın Eli Değerse Dünya Değişir’ projesi, kamuoyunda büyük ses getirmişti ve bu projede eşimin katkısı çok büyük oldu” diyor.

DESTEK

Orakçıoğlu, eşinin şirketin esas uğraşı alanı olan giyim koleksiyonlarının tanıtımına da katkıları bulunduğunu şu sözlerle anlatıyor: “Haziran ayında kadınlarımız için Siren Ertan ile birlikte bir smokin koleksiyonu ortaya koyduk. ‘Siren Ertan for Damat Ceremony’ koleksiyonu lansmanında eşim hem mankenlik yaparak hem de geniş çevresindeki tanınmış yüzlerin de bu smokinleri giymesini sağlayarak projeye katkıda bulundu. Önümüzdeki dönemlerde de birlikte önemli projelere imza atacağımızı düşünüyorum.”

HURİYE - HAYRETTİN ÇAYCI

SÜLEYMAN ORAKÇIOĞLU

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.