“EŞİM HUZURUMUN VE İSTİKRARIMIN MİMARI” / ZORLU HOLDİNG YÖNETİM KURULU BAŞKANI

Capital (Turkey) - - SÖYLEŞİ -

“OLMASAYDI ZORLANIRDIM”

MESA Yönetim Kurulu Başkanı Erhan Boysanoğlu, kendisini başarıya götüren yolda eşi Neşe Boysanoğlu’nun aktif rolüne dikkat çekiyor. “Neşe olmasaydı zorlanırdım” diyen Boysanoğlu, eşini şöyle anlatıyor:

“Biz, Neşe’yle hayata beraber başladık sayılır. Tanıştığımızda ODTÜ Mimarlık’tan mezun olmuştum, o iktisat öğrencisiydi. Evliliğimizin başında Neşe, iş hayatında çok aktifti. İkinci oğlumuz doğduktan sonra iş hayatını bırakmaya karar verdi. Ancak bu ‘asla işlerle ilgilenmemek’ şeklinde olmadı. Neşe evi çekip çevirmenin, çocuklarla ilgilenmenin yanı sıra benim işlerime de hep yardımcı oldu, takip etti. Zamanla Neşe’nin gerçekten ‘sorun çözücü’ olduğunu anladım. Gözüm hiçbir konuda arkada kalmadı. Neşe olmasaydı, çok zorlanırdım.

Bir kadının iş hayatında çok başarılıyken ikinci çocuktan sonra daha çok evini tercih etmesi ve eşine büyük destek olması büyük fedakârlık örneğidir. Çocuklarımın disiplinli, ideal yetişmesi ve güçlü bir aileye sahip olmak benim için çok önemli. Bugün böyle bir hayatım var. Sevdiğim işi yapıyorum ve arkamda güçlü bir ailem var. Neşe’yle yakaladığım, yarattığım sinerji budur. Hızlı ve doğru kararlar aldıysam ve bunları kolaylıkla uyguladıysam Neşe’nin büyük rolü var. Ben hem iş hem de aile hayatımda mutluyum, sorunlarıma Neşe’nin de yardımıyla daha rahat çözümler üretiyorum. Beni halen şaşırtıyor. Ben bazen iş hayatında karşılaştığım sorunları çözüme kavuşturmakta halen zorlanabiliyorum ama Neşe öyle sosyal ki, öyle aktif ki bir anda devreye gi-

ŞANSIM

Eşim ZÜLAL her zaman yanımda yer aldı. Hem özel hayatımda hem de iş hayatımda attığım birçok adımda ve başarılı işte onun pozitif katkısını inkâr edemem. Hayatımda kararlarımı hep kendim alırım, ama insanın hayat arkadaşının enerjisi ve evdeki huzurun çok önemli olduğuna inanırım. Bu açıdan kendimi şanslı hissediyorum. Eğer bugün başarılı bir iş insanı olduysam bunda kişisel hayallerimin ve sıkı çalışmamın yanı sıra aile hayatımdaki düzenin, huzurun ve istikrarın mimarı eşimin payı çok büyüktür.

BAŞARIMIZ

Geriye dönüp baktığımda yaptığım birçok şeyde yanı başımda hep eşimin olduğunu, onun değerli katkılarını görürüm. Her şeyden önce iyi bir aile kurmuş olmamız ve vatana, millete hayırlı evlatlar yetiştirmiş olmamızı en büyük başarı olarak görüyorum. Çünkü çocuklar, bu ülkenin geleceği ve biz onlara çocuklukta ne verirsek onlar üzerine kendi bilgi ve becerilerini koyuyorlar. Şüphesiz ki bu konuda en büyük başarı eşimin. Kendisine minnettarım.

GÜVEN

Eşimle aramızdaki ilişkinin bu denli güçlü olmasının arkasındaki en büyük etken birbirimize duyduğumuz derin güven ve sevgi ilişkisi. Kendisi benim hayatıma her zaman değer katmış, kolaylaştırmıştır. Ben çok titiz ve mükemmeliyetçi bir karaktere sahibim. Eşim de beni hayatta en yakından tanıyan insan olarak, hayatımın buna göre düzenlenmesi, huzur ortamı yaratılması konusunda bana hep yardımcı oldu. Çok yoğun ve iş odaklı olmama rağmen bana bu konuda büyük bir sabır gösteriyor ve beni her zaman destekliyor.

NEŞE - ERHAN BOYSANOĞLU

AHMET ZORLU

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.