5 MARKANIN PLANINDA NE VAR?

Capital (Turkey) - - PAZARLAMA -

EFES’İN STRATEJİSİ

Anadolu Efes Türkiye Ticari Direktörü Togan Deryal, 2017 pazarlama stratejilerinde nelere odaklanacaklarını şöyle özetliyor: “Çevresel sürdürülebilirlik bizim için büyük önem taşıyor. Verimlilik projelerimizle her yıl daha az enerji ve su kullanıyor, doğaya salınan gaz miktarı ve atıkları en alt seviyeye indiriyoruz. 2017 pazarlama aktivitelerimizin odağında da çevreci yaklaşımlarımızı daha fazla ön plana çıkarmak istiyoruz.”

MAVİ’DEN ÜNLÜ ATAĞI

Mavi Jeans Pazarlama Direktörü Serpil Berkan, 2017 planlarını anlatıyor: “Bu yıl 1 milyon yeni müşteri kazanımı hedefliyoruz. Denim Generation, Mavi için yaşayan ve gelişen yeni bir kavram olarak hayata geçtiğinden beri yeni anlamlar kazanarak zenginleşti. Denim Generation’ın heyecanlı bir kısmını da celebrity (ünlü) iletişimi oluşturuyor. 2017’de sunacağımız yepyeni bir koleksiyonun mesajını yine yeni jenerasyon idollerle ulaştıracağız. TV ve dijital iki ana mecramız olmaya devam edecek.”

LANSMANLAR ARTACAK

Lenovo Türkiye Pazarlama Direktörü Aysun Karabıyık’ın planları şöyle: “Lenovo olarak yeni yıla PC alanındaki liderliğimizi diğer segmentlere taşıyacak büyük bir atılımlarla giriyoruz. Deneyimsel pazarlama ana odaklarımızdan biri olacak. 2017 pazarlama bütçesinde dijitale ağrılık vereceğiz. Dijitale verdiğimiz ağırlığı kayda değer oranda artıracağız.”

KALE’DE MÜŞTERİ DENEYİMİ

Kale Grubu’nun planlarını pazarlamadan sorumlu başkan yardımcısı Handan Derya Ercan, anlatıyor: “2017’de pazarlama stratejimizi, müşteri deneyimini iyileştirmek üzerine kurgulayacağız. Kale, ilk kez artırılmış gerçeklik teknolojisini kullanarak tüketicilere, banyolarını tasarlama olanağı sundu. Bu sayede tüketiciler, Kale360.com sitesinde kendi banyolarını tasarlayabiliyor ve 3 boyutlu olarak görebiliyor. Dijital uygulamalarda tüketicilere kullanım kolaylığı sağlamaya devam edeceğiz.”

SÜTAŞ NE YAPACAK?

Sütaş Grubu Pazarlama Başkanı Ergun Ermutlu, planlarını şöyle aktarıyor: “İhtiyaçları farklılaşan, beklentisi yüksek tüketicilerimiz var. Onların hayatına dokunan gelişmeleri yakından izliyoruz. İletişimi, hedef kitleyle uyumlu tasarlanmış bir süreç olarak görmek ve bütünleşik anlayışla yönetmek gerekiyor. Biz de iletişim amacımıza, hedef kitlemize ve yaratıcı çözüme bağlı olarak süreçlerimizi yönetmeyi sürdüreceğiz.” yeri var. Örneğin Yemeksepeti bunlardan biri. Şirketin CMO’su Barış Sönmez, “Ajandamızda, promosyon ve kampanya tanıtımı için daha fazla efor ve bütçe harcamak var. Yemeksepeti açısından 2017’de online kanalda mobil kampanyalar çok ciddi şekilde payını artıracak” diyor.

Akbank Bireysel Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı Arif İsfendiyaroğlu, “Pazarlama stratejilerinde süreklilik çok önemli. Ödeme sistemlerinde farklı kampanyalarla müşteri ilgisini sıcak tutmaya devam edeceğiz” diye konuşuyor. Migros CMO’su Cem Lütfi Rodoslu, şunları söylüyor: “Migros olarak, müşterilerimizin aile bütçesine daha da fazla destek olma arayışı içindeyiz. 2017 yılında da daha uzun vadede de bu yaklaşımımız değişmeyecek. Mağazalarımızda sunduğumuz indirim ve fırsatların yanı sıra marka işbirliklerimiz sonucunda, müşterilerimizin damacana su ve sinema bileti gibi market dışı alışverişleri ve sosyal hayatlarına da değer katacak avantajlı kampanyalarımız devam edecek. Bununla birlikte, sunduğumuz inovatif hizmetlerle müşterilerimizin hayatına hız, kolaylık ve değer katmayı sürdüreceğiz.”

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.