YATIRIM ARAÇLARINDA GEÇEN AY

Capital (Turkey) - - PARA YATıRıM -

/ MEVDUAT ÖNE ÇIKIYOR Kurdaki hareketlenmeyle birlikte gösterge faiz tarafında da çift haneli seviyeler görüldü. Böyle bir ortamda portföylerde tahvil-bono önerileri çok düşük. İyi getirisi

/ AĞIRLIĞI YÜKSEK Yeni seçilen ABD Başkanı Trump’ın ekonomik politikalarının ABD’ de büyümeyi hızla artıracağı ve enflasyon hedeflerine çok kısa sürede erişilebileceği ve faiz artışlarının hızlanabileceği korkusu, doları destekliyor. Yapılan tahminlerde dolar/TL için yeni zirvelerin görülebileceği sonucu ortaya çıkıyor. Bu ortamda da portföylerde en çok öne çıkan yatırım aracı dolar. Euro önerisi ise daha sınırlı seviyelerde. Yatırımcılar, geri çekilmeleri fırsat olarak görebilir. olan özel sektör tahvillerine dikkat çekilmekle birlikte faiz tarafında öne çıkan yatırım aracı TL mevduat olmaya devam ediyor. Ancak dolara göre mevduat önerileri biraz daha geride kalıyor.

/ AĞIRLIĞI SINIRLI Doların çok hızlı yükselmesiyle birlikte Borsa İstanbul’un dolar bazında değerlemesinin gerilemeye devam ettiği bir süreç yaşıyoruz. Bu durum, giderek alıcıları çekebilir. Uzun vadeli düşünenler için 75.000 altı seviyeler hem TL hem de dolar bazında iyi kazanç fırsatı olabilir. Bunun yanında hisse senedinde seçici olmak kaydıyla her zaman fırsatların olacağı da unutulmamalı.

/ AZ DA OLSA OLMALI Altının dolar/ons fiyatında önemli artışların olması beklenmiyor. Çünkü ABD’de artan faizlerle dolar tarafının güçlenmesi, emtia fiyatlarını baskılamaya devam ediyor. Ons/dolar fiyatında 1.200 önemli direnç olmayı sürdürüyor. TL bazında ise uzun vadeli düşünülürse fiyatlar artan dolarla giderek cazip olabilir. Altında fazla bir çıkış beklenmemekte ise de her portföyde az bir miktar tutulabilir. Bankaların altın hesapları veya altın fonlar da tercih edilebilir.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.