“DÜNYANIN EN HIZLISIYIZ”

Capital (Turkey) - - INSANLAR -

Ozan İnan, dünyanın en başarılı teknoloji şirketlerinden Veeam Software’in Türkiye ülke müdürü. Yazılım alanında Türkiye’nin başarılı isimlerinden biri olan İnan, Veeam Software’in kurucu ortağı Ratmir Timashev ile paralel bir vizyona sahip. Veeam Software’ı kuran Timashev, geçtiğimiz 10 yılda Veeam’i 600 milyon dolardan fazla değeri olan bir şirket haline getirdi ve cirosunu 2018’de 1 milyar dolara çıkarma hedefiyle çalışıyor. Ozan İnan da bu vizyonla Türkiye’de çalışmalarını sürdürüyor. 2016’da Veeam’in dünya çapında büyüme ortalaması yüzde 28 oldu. İnan, bu yüksek orana rağmen Türkiye’nin mevcut koşulları altında Türkiye’de yakaladıkları büyüme için bütün dünya ülkeleri arasında Türkiye’ye ayrıca teşekkür aldıklarını ifade ediyor. Türkiye’ye yatırım yapmaya devam ettiklerinin altını çizen İnan, Türkiye’de sağlanan başarıyı şöyle ifade ediyor:

“2011 yılından bu yana Veeam Software Türkiye, yaklaşık yüzde 600’den fazla büyüme gösterdi. 2016 yılında hedefimizin yüzde 94’ünü gerçekleştirmeyi başardık. Hedefin, dolar bazında artarak gelmesine ve yıl içinde yaşanan ekonomik ve siyasi dalgalanmalara rağmen bu başarı çok önemli. Çünkü geçtiğimiz yıl kâr etmektense nakit akışını ön planda tuttuğumuz stratejiler uyguladık. Bu sayede hem iş ortaklarımızı ayakta tuttuk hem müşteri sayımızı artırdık. Şu anda 4 bin 250 müşteriye hizmet veriyoruz.”

Veeam’in çözümleri kamu, telekom, eğitim, perakende, üretim, sağlık ve enerji başta olmak üzere her sektörde şirketler için çok kritik. Şirket siber saldırılara karşı yedekleme ve geri kurtarmadaki çözümleriyle dünyanın en hızlısı olarak biliniyor. İnan Türkiye’deki faaliyetlerine ilişkin de şöyle konuşuyor: “Türkiye’de 40’ın üzerinde finans şirketiyle çalışıyoruz. Birçok havayolu ve üretim şirketi de iş sürekliliğinin sağlanması için bize güveniyor. Çözümlerimizle modern veri merkezinin kesintisiz çalışması adına yeni bir pazara öncülük ediyoruz. Şirketlerin, kurtarma zamanı ve kurtarma noktası hedeflerini tüm uygulamalar ve veriler için 15 dakika ya da daha az zamanda gerçekleştirmelerine yardımcı oluyoruz.”

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.