“NÖRO BİLİMCİ ANNEMDEN ÇOK FAZLA ETKİLENDİM”

Capital (Turkey) - - SÖYLEŞİ -

ANNEMİ ÖRNEK ALDIM

Ben hayatımda annemden ve babamdan çok etkilendim. Benim babam 89 yaşında. Daha 3 yıl öncesine kadar çalışıyordu. Annem 75 yaşında ve bir nöro bilimci… Türkiye’de Science Citation Index’te en fazla referansı olan insan. Türkiye’deki nöro psikolojik testlerin büyük bir kısmının patenti annemin elindedir. 75 yaşında hala çalışıyor.

75’İNDE EMEKLİ OLURUM

Hayata hazırlanırken ikisini hep örnek alırdım, özellikle annemi örnek olarak aldım. Olaylara analitik olarak yaklaşma, emekli olmayı düşünmemeyi annemden gördüm. Ben de hep 20-30 yıl sonrasının planını yaparım. Herhalde 75 yaşında emekli olurum.

BABAMDAN ÖĞRENDİĞİM

Ben doğduğumda babam 49 yaşındaymış ve Meclis Başkanı’ymış. İlkokul birinci sınıfı bitirdiğimde babamın seçim bölgesine gittik. Beni küçücük bir dükkana götürdü ve çırak olarak oraya verdi. Lise 2’nci sınıfın sonuna kadar her yaz çıraklık yaptım. Önce 5 yıl çilingirde, sonra 3 yıl sıhhi tesisatçıda çalıştım. Geriye doğru bakınca bunların çok faydalı olduğunu görüyorum. Hayatın içinden, farklı insanlar tanıdım bu sayede. Çok küçük yaşta ticareti görme fırsatım oldu. Benim çocuğum da yazları Ülker Shop’ta çıraklık yapıyor.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.