“YÜZÜMÜZÜ YURT DIŞINA DÖNDÜK”

Capital (Turkey) - - INSANLAR - NİLÜFER GÖZÜTOK ÜNAL ngozutok@capital.com.tr

Atasay için 2017’nin özel bir anlamı var. Şirket, bu yıl tam 80’inci yaşını kutluyor. Şirketin üçüncü kuşak yöneticisi Atasay Mücevherat CEO’su Atasay Kamer, 80 yılda yurt içinde 44 ilde toplam 148 mağazaya ve 52 ilde 207 satış noktasına sahip bir şirket haline geldiklerini açıklıyor. Yurt dışındaki mağazalarıyla birlikte mağaza sayılarının 155’e yükseldiğini belirtiyor. Atasay’ın yurt dışında Irak ve Dubai’de toplam 6 mağazası var. Bundan sonra da şirketin rotasında sınır ötesi operasyonunu genişletmek bulunuyor.

Kuruldukları ilk günden itibaren sektördeki değişimin ve gelişimin lokomotif gücü olarak liderliklerini sürdürdüklerini dile getiren Atasay Kamer, “Büyüme hedeflerimiz doğrultusunda yüzümüzü yurt dışına döndük. Dünya markası olmak için gerekli adımları atmaya devam ediyoruz” diyor. Şirketin planı bu yıl içinde yurt dışında 4 yeni mağaza daha açmak. Kamer, gelecek 10 yıl içinde de yurt içi ve yurt dışı mağaza sayısını eşitlemeyi planladıklarını söylüyor ve büyüme rotalarını şöyle açıklıyor:

“Yurt dışı büyüme hedeflerimiz doğrultusunda Orta Doğu ve Asya bölgelerini öncelikli pazarlar olarak belirledik. Bu bölgelerde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. İlk olarak bu yıl içinde Katar’da mağaza açmak için çalışmalarımız sürüyor. Bunun yanı sıra orta ve uzun vadede Türk Cumhuriyetleri ve komşular da hedeflerimiz arasında yer alıyor.”

Yurt dışına odaklanan Atasay, yurt içindeki büyümesini de tüm hızıyla sürdürmeyi planlıyor. En son haziran ayı içinde Antalya Rixos Land of Legends ve TerraCity AVM’deki iki yeni mağazayı hizmete açtıklarını ifade eden Atasay Kamer, yurt içi büyüme planını da şöyle paylaşıyor:

“2017 yılı yatırım planımız doğrultusunda yıl sonuna kadar yurt içinde 21 yeni mağaza açmayı hedefliyoruz. Bu doğrultuda ilk beş ayda Adana, Antalya, Bursa, Edirne, İstanbul, İzmir, Konya ve Yalova gibi illerde toplam 14 mağazayı hizmete açtık. Ciro bazında ise yıl sonunda, yurt içinde ve yurt dışında yapacağımız yatırımlarla perakendede yüzde 20 gibi bir büyüme hedefimiz var.”

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.