“İLK 3 MARİNA ARASINA GİRECEĞİZ”

Capital (Turkey) - - INSANLAR -

Palmarina, Türkiye’deki en önemli turizm yatırımların arasında yer alıyor. 2010 yılında Profilo Holding’den Yalıkavak’taki marinayı satın alan Bodrum Yalıkavak A.Ş, 120 milyon TL yatırımla yeniden tasarladığı tesisi, 2013 yılında Palmarina Bodrum adıyla hizmete açtı. Mimar Emre Arolat’ın imzasını taşıyan Palmarina Bodrum, bünyesindeki oteller, restoranlar, gece kulüpleri, yerli ve yabancı birçok markanın perakende mağazasıyla sadece Yalıkavak’ın değil tüm Bodrum’un çehresini değiştiren bir proje olarak tanımlanıyor.

69’u mega yat olmak üzere toplamda 620 tekneyi bağlama ve yıl boyu konaklama imkanı sağlayan Palmarina Bodrum’da 113 mağaza yer alıyor. Sezonda günlük 15 binin üzerinde ziyaretçi ağırladıklarını belirten Palmarina Bodrum Genel Müdürü Akbulut Kahraman, bu yıl günlük ziyaretçi sayısının geçtiğimiz yıla oranla ortalama yüzde 60 artış gösterdiğini söylüyor. “2017’de marinanın cirosunun 61 milyon TL olmasını hedefliyoruz” diyen Kahraman, marinada demirleyen yatların yüzde 85’inin Türklere ait olduğunu, yabancı yatların da ağırlıkla BDT, Körfez Ülkeleri ve Birleşik Krallık’tan geldiğini dile getiriyor.

Kapasitesinin yanı sıra sunduğu olanaklarla Palmarina Bodrum, dünyanın en iyi marinaları arasında kabul ediliyor. Bunun için de sürekli yeni yatırımlar yaptıklarını ifade eden Kahraman, bu yatırımların içeriğini şöyle anlatıyor:

“Palmarina’da, atıl kalmış bir alan, sezon başında 300 bin Euro’luk bir yatırımla sahne, dans ve gösteri gibi etkinlikler için kullanılabilecek ‘Palm Piazza’ adında geniş bir meydana, yaşam alanına dönüştürüldü. Piazza’da her hafta müzik, şov ve eğlenceyi ziyaretçilerle buluşturan, dünya çapında isimlerin de yer aldığı etkinlikler düzenliyoruz. Ayrıca bu yıl 16 yeni mağazayı daha ağırlamaya başladık. Dünyanın en prestijli yelken yarışları olarak nitelendirilen ‘Extreme Sailing Series’in resmi sponsoru olduk. Yurt dışında hem Türkiye’yi hem Bodrum’u tanıtmak için çalışmalara devam edeceğiz.”

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.