“DÜNYADA İLK 3’E GİRECEĞİZ”

Capital (Turkey) - - GLOBAL 50 TÜRK ŞİRKETİ -

GLOBAL LİDERLİK

Topluluğumuz, bugün dünyada cam ev eşyasında üçüncü büyük, cam ambalaj ve düzcamda ise beşinci büyük üretici konumunda. Ayrıca dünyanın en büyük 10 soda üreticisinden biri olmamızın yanı sıra krom kimyasallarında da dünya lideriyiz. Yurt dışında 12 ülkede üretim yapmaktayız. Stratejik hedeflerimize sadece organik büyümeyle ulaşamayız. Bu nedenle yurt dışında inorganik büyümeyi özellikle önemsiyoruz.

DÜZCAMDA LİDERLİK GELDİ

Bu kapsamda son yıllarda önemli adımlar attık. Geçen yıl kasım ayında İtalya’da gerçekleştirdiğimiz 84,7 milyon Euro’luk satın alma operasyonuyla yıllık 220 bin ton düzcam ve 5 milyon metrekare lamine cam üretim kapasitesine sahip olan bir tesisi bünyemize kattık. Böylece üretim kapasitesi açısından Avrupa düzcam pazarında bir basamak yükselerek, Avrupa’nın en büyük düzcam üreticisi konumuna geldik.

MISIR’DA YENİ ŞİRKET

Geçen mayıs ayında Mısır’da faaliyet gösteren cam ev eşyası üreticisi Pearl for Glass Manufacturing şirketini satın almak üzere çalışmalara başladık. Bu yatırımın gerçekleşmesi durumunda cam ev eşyasında Orta Doğu ve Afrika’daki etkinliğimizi daha da artırma fırsatı yakalayacağız. Şirket satın alma, ortak girişim ve diğer iş birliği olanaklarını içeren potansiyel fırsatlar üzerinde sürekli çalışıyoruz. Ana faaliyet alanlarımızda dünyanın en büyük üç üreticisinden biri olacağız.

PROF. DR. AHMET KIRMAN ŞİŞECAM TOPLULUĞU YKB VEKİLİ VE GENEL MÜDÜRÜ

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.