“2017’DE CİRO HIZLA ARTACAK”

Capital (Turkey) - - GLOBAL 50 TÜRK ŞİRKETİ -

GERİYE DÖNÜŞ 2017’DE

Şu anda Türkiye, Rusya, Ukrayna, Türkmenistan, İngiltere ve Amerika’da şirketlerimiz var. 2015 yılında 1 milyar dolarlık cirodayken Rusya’yla uçak krizinin ardından 2016’da Rusya’daki işlerimiz yarı yarıya azaldı. Bu yılsa yıllık cironun hızla artmasını ve önümüzdeki yıl içinde yine 1 milyar dolar seviyesine ulaşmasını planlıyoruz.

İNGİLTERE VE AMERİKA

İki yılı aşkın süredir faaliyet gösterdiğimiz İngiltere Londra’da yeni işler almaya devam ediyoruz. Amerika’da New York ve Miami’de hazırlıklarını sürdürdüğümüz işlere hızla başlamayı planlıyoruz. Özellikle Londra’da taahhüt işlerinin yanı sıra, proje geliştirme yapmak üzere sıcak temaslarımız sürüyor.

HİNDİSTAN VE BATI ATAĞI

Doğuda Hindistan konut atağına kalktı. Batıda Amerika ve İngiltere’nin yanında Fransa, Almanya ve Karadağ gibi Avrupa ülkelerini hedefliyoruz. Amerika’da köklü bir inşaat şirketiyle ortaklık çalışmalarımız sürüyor. İngiltere’de ise Rus ortaklarla birtakım işler geliştiriyoruz. Rusya ve Türk Cumhuriyetleri ise pazar payımızı hiçbir zaman bırakmak istemediğimiz bölgelerin başında geliyor.

MEHMET OKAY ANT YAPI YÖNETİM KURULU BAŞKANI

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.