“BU YIL YÜZDE 40 BÜYÜYECEĞİZ”

Capital (Turkey) - - INSANLAR -

klimlendirme sektörünün en büyük oyuncularından Vaillant Group için bu yıl özel bir yıl. Çünkü şirket, sektör için zor geçen 2 yılın ardından bu yıla çok iddialı büyüme hedefleriyle girdi. Vaillant Group Türkiye CEO’su Alper Avdel, yaptıkları planlara göre yılı yüzde 40 büyümeyle kapatacaklarını söylüyor. Aslında şirket bu hedefe ulaşmak için hazırlıklarını geçtiğimiz yıl yaptı. İş ortaklarını desteklediklerini ve mevcut yetkili satıcılarını güçlendirdiklerini belirten Avdel, bu yaklaşımın ilk sonuçlarını geçtiğimiz yıl DemirDöküm’ün yüzde 27, Vaillant Türkiye’nin de yüzde 26 büyümesiyle aldıklarını anlatıyor. Bu yıl ise hedeflerine ulaşmak için şirket yatırımlara ağırlık vermiş durumda. Avdel, “Bu yıl fabrika, Ar-Ge, marka ve dijital dönüşüm çalışmaları için toplam 40 milyon TL’lik yatırım yapacağız. Yatırımımızın 18 milyon TL’sini fabrika ve üretime, 14 milyon TL’sini Ar-Ge’ye, 8 milyon TL’lik kısmını ise marka tanıtım çalışmalarına ayırdık” diyor.

Şirketin gündemindeki önemli bir yatırım alanı da ERP. Türkiye’de ERP yönetmeliğinin 2018 yılında hayatımıza gireceğini ve bu kapsamda ısıtma ve sıcak su üreten cihazların yoğuşmalı teknolojisine geçeceğini ifade eden Avdel, “Vaillant Group Türkiye olarak her 3 markamızı da ERP’ye hazır hale getirdik. Pazardaki lider konumumuzu daha da kuvvetlendirmek için bu konudaki çalışmalarımıza devam ediyoruz” diye konuşuyor.

Şirket tüm bu çalışmaların karşılığını yılın ilk 8 ayında da almış görünüyor. DemirDöküm bu yıl ilk 8 ayda konsolide satışlarını geçen yıla göre yüzde 41 artırmış durumda. Avdel, “Vaillant Türkiye’de de büyüme yüzde 35 oranında gerçekleşti. Vaillant Group Türkiye, bu verilerle ısıtma sektörünün pazar lideri” diyor.

Önümüzdeki dönemde de grup büyümesini hız kesmeden sürdürmeyi planlıyor. Avdel, büyürken odağında neler olacağını şöyle anlatıyor: “Ar-Ge, yenilikçi ürünler, akıllı cihazlar, dijital dönüşüm çalışmaları, endüstri 4.0 odağımızdaki konular. Tüm bu alanlarda geçmişte olduğu gibi sektörümüzde ve ülkemizde öncü ve lider olmayı hedefliyoruz.”

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.