S

Capital (Turkey) - - INSANLAR -

eramik karo üreticisi Graniser Seramik, 240 milyon TL ciro ve yüzde 5 pazar payıyla sektörün önde gelen oyuncularından biri. İhracat pazarlarında aktif olan üretici, Amerika, İsrail, Kanada, Yunanistan ve İngiltere başta olmak üzeri 60 ülkeye ihracat gerçekleştiriyor. Cirosunun ise yüzde 60’ını ihracattan elde ediyor.

Graniser Seramik, 60 milyon TL yatırımla devreye aldığı “Yer Karosu 5” üretim hattı ile yıllık üretim kapasitesini 22 milyon metrekareye çıkarmış durumda. Şirket, mevcut yatırıma ek olarak 2018’de 50 milyon TL yatırımla kapasitesini 25 milyon metrekareye çıkaracak.

Graniser Seramik CEO’su Fatih Korhan, 5 yıllık projeksiyonda gerçekleştirmeyi planladıkları yatırımlarla tasarım, üretim ve inovasyonda fark yaratmayı hedeflediklerini söylüyor. 2017 yıl sonunda 350 milyon TL, 2020 sonunda ise organik ve inorganik büyümelerle 1 milyar TL ciro elde etmeyi planladıklarını belirtiyor. 2017’de yüzde 20 büyüme hedefleyen Korhan, sözlerini şöyle sürdürüyor:

“Yeni hayata geçirdiğimiz hat bize ilave 3 milyon metrekare kapasite artışı getirecek. Seramiğin üretimden çok moda işi olduğunu düşünüyoruz. Buradan hareketle tasarıma ve Ar-Ge’ye büyük önem veriyoruz. Sektör fiyatla değil, kalite, tasarım, trend ve

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.