Yolculuk

Capital (Turkey) - - ZIRVE YOLU -

TEKFEN HOLDİNG’İN YENİ CIO’SU KURTULUŞ YAVUZ, BAŞARI HİKAYELERİ YARATMAK İSTİYORUM” DİYOR.

Yavuz, 1995’te başladığı iş hayatında Karma Group Armada, Roche, Eczacıbaşı Monrol gibi önemli şirketlerde, network mühendisi, BT koordinatörü ve BT direktörü görevlerini üstlendi. İTÜ Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği mezunu olan Yavuz, Temmuz 2017’de ise Tekfen Holding’e CIO olarak katıldı.

Uzun yıllar sağlık sektöründe çalıştıktan sonra yeni bir sektöre geçen Yavuz, şimdi bu sektördeki iş stratejilerini, hedefleri, kültürü ve dinamikleri anlamaya çalışıyor. Dijital dönüşüm yolculuğunda başarılı olmak için strateji, kültür, organizasyon ve yetkinlikler gibi alanlarda yapılması “DİJİTAL DÖNÜŞÜMDE YENİ

“İNOVASYON LİDERLİĞİNİ TUTKUYLA YAPIYORUM”

gerekenleri belirleyen Yavuz’un gündeminde, Tekfen’in dijital yol haritasını hazırlamak var.

Bugüne kadar görev aldığı şirketlerde dijital dönüşüm konusunda önemli atılımlar yapan Yavuz, “Dijital dönüşüm ve inovasyon liderliği keyif ve tutkuyla yaptığım bir iş” diyor. Bu doğrultuda yeni şirketindeki çalışmalarla ilgili şöyle konuşuyor:

“Dijital dönüşüm konusunda yeni başarı hikayeleri yaratma arzusundayım. Günümüzde, teknolojiden en etkin şekilde yararlanmak artık tüm şirketler için bir zorunluluk haline geldi. Müşteri deneyiminden yola çıkarak yeni iş modelleri oluşturabilmek, dijital ürün ve hizmetler yaratmak, mevcut ürünleri farklılaştıracak çözümler üretmek, operasyonel mükemmellikle rekabet avantajı elde etmek benim için başarı kriterleri. Tekfen Holding’de de dijital dönüşüm yolculuğunu hızlandırmayı ve önemli kazanımlar elde etmeyi hedefliyorum.”

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.