“YURT DIŞINA AÇILACAĞIZ”

AHMET ÖZTEKİN

Capital (Turkey) - - LOJISTIK -

me sürecimiz hızla sürüyor. Gelecek vizyonumuzla hem Endüstri 4.0’a hazırlanıyoruz hem günümüz ihtiyaçlarına uygun inovatif çözümler getiriyoruz. Ayrıca Hadımköy’de 30 bin metrekarelik alana sahip yeni depomuzu gelecek yıl devreye alacağız. Yeni depo yatırımımızla 200 kişiye daha istihdam sağlayacağız.”

ARKAS’IN PLANINDA NE VAR?

Arkas Lojistik, depoculuk terminal hizmetleri, nakliye ve forwarding olmak üzere üç ana iş kolunda hizmet veriyor. Şirket, yeni girdiği iş alanlarının da katma değeriyle büyümesini devam ettirecek. Arkas’ın gelecek yıla dair büyüme hedefi en az yüzde 10. Bunu, hizmet çeşitliliğini ve farklı sektörlere yönelik uzmanlıklarını geliştirerek sağlayacaklarını belirten Arkas Lojistik Genel Müdürü Onur Göçmez, yatırımların hız kesmeden süreceğini söylüyor.

Şirketin “yeni” iş alanları, ağır yük nakliye ve multimodal taşımalar olacak. Göçmez, geliştirdikleri hizmetleri de orta vadede ana iş kolu haline getirmeyi hedeflediklerini belirtiyor.

Şirketin yeni dönemde odaklanacağı bir diğer alan ise tank konteyner kiralama olacak. Likit ve enerji departmanı kurduklarını söyleyen Onur Göçmez, planlarını şöyle aktarıyor:

“Müşterilerimize tekliflerimizi iletmeye başladık.

MOBİLJET KURUCU VE YÖNETİM KURULU BAŞKANI

YÜZDE 60 BÜYÜDÜK

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.