Büyük ekran pazarının lideri: Samsung Galaxy S8 Plus

Samsung Galaxy S8 Plus, büyük ekran cihaz arayanlar için en iyi bileşenleri bir arada sunuyor.

CIO Turkiye - - HAZİRAN - Sknkrlark kaldkrkyor

Samsung Galaxy S8 Plus, büyük ekran cihaz arayanlar için en iyi bileşenleri bir arada sunuyor.

Bu senenin başkndan Samsung’un yeni Galaxy S8 ürünleri için beklenti başlamkştk. Artkk kkvrkmlk ekranlark tercih eden, alankndaki en başarklk fotoğraf çekme kapasitesini sunan Galaxy S serisinin ne gibi yenilikler getireceği merak konusu olmuştu. Note serisi ile yaşanan talihsizlik sonrasknda durumun da toparlanmask gerekiyordu. Yeni Galaxy S8 Plus bunu başarmkş görünüyor. Birkaç eksiğe rağmen. Edge ekran ile geldiğinde birçok üretici bu hamleye ihtiyatlk yaklaştk. Samsung ise Edge ürününden beri S6 ve S7’de bunu sürdürmeye devam ediyor. S8 ve S8 Plus ise bunu bir adkm öteye taşkyor. Artkk kenar kkvrkmlark klasik edge ekranlar kadar bombeli değil ancak çerçevesiz bir tasarkm sağlamaya yetiyor. Samsung yalnkzca kenarlarda değil aynk zamanda üst ve alttaki boşluklark da

neredeyse ortadan kaldkrmkş. Böylece ön yüzeyde yalnkzca kocaman bir ekran görüyorsunuz. S8 Plus tam 6.2 inç büyüklüğünde bir ekrana sahip olmaskna rağmen daralan çerçeve sayesinde bu kadar büyük bir görüntü yaratmkyor. Telefon benim orta büyüklükteki elime bile rahatlkkla skğkyor ve tek elle kullanmaya devam edebildim.

Telefonun önündeki ana ekran tuşu kaldkrklmkş ancak titreşimli bir geri bildirime sahip sanal tuş var. Bu oldukça başarklk çalkşkyor. Ekran kilitleme tuşu ise sağda. Ekrankn arkasknda kamera çkkkntksk nihayet giderilmiş. Parmak izi okuyucu buraya yerleştirilmiş. Ancak bunu bulmak biraz skkkntklk ve birkaç denemeden sonra vazgeçebiliyorsunuz.

Ekrankn solunda ise Samsung’un yeni akkllk asistank Bixby tuşu var. Bixby ses komutlarknk şimdilik Türkçe olarak algklamkyor ancak bildirim, tra€k ve hatkrlatma yöneticisi olarak oldukça başarklk.

Tasarkmda dikkati çeken bir diğer husus halen kulaklkk çkkkşknkn yerini muhafaza etmesi. Samsung yeni nesil Bluetooth kulaklkklark ile bu alanda başarklk işler yapsa da kablolu kulaklkk sevenleri üzmemiş. Dahask yeni satkn aldkğk AKG markaskna ait bir kulaklkk kutunun içerisinde geliyor. Bu oldukça başarklk.

Samsung yeni nesil telefonunun kamerasknda yazklkmsal güncellemeleri tercih etmiş. Yeni çekim modlark ve Bixby destekli nesne algklama yetenekleri ile fotoğraf çekiminde farklk ihtiyaçlark çözüyor. S7 Edge ile birlikte gelen ve özellikle düşük kşkkta bile yüksek performans veren kamerankn aynksk kullanklmaya devam edilmiş. Kamera şu andaki amiral gemisi telefonlarkn hiçbirinin arkasknda kalmkyor.

Samsung Galaxy S8 Plus, daha iyi pil ömrü, daha başarklk tasarkmk ve ekrank ve yazklkmsal güncellemeleri ile Galaxy ailesi için iyi bir ter€ seçeneği.

S8 Plus tam 6.2 inç büyüklüğünde bir ekrana sahip olmaskna rağmen daralan çerçeve sayesinde bu kadar büyük bir görüntü yaratmkyor.

• Ekran: 6.2-inch In€niy Display, • AMOLED, quad-hd+ • İşlemci: Snapdragon 835/Exynos 8895

• Hafkza: 4 GB • Depolama: 64GB dahili, Microsd desteği • microsd, Qi wireless charging, IP68

• İşletim Sistemi: Android 7.0 • Batarya: 3500mah battery • Diğer: USB-C, Kablosuz şarj, IP68, Hkzlk Şarj, Bluetooth 5.0

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.