Microsoft Surface Pro

Microsoft, 13.5 saat batarya süresi sunan ve genişbant mobil bağlantk opsiyonu bulunan yeni Surface Pro’yu tankttk.

CIO Turkiye - - ANALIZ - Murat Yıldız

Yeni Surface Pro, görünüş olarak eski Surface Pro 4’e benzemesine karşkn detaylk bakkldkğknda Microsoft Surface ekibi şe€ Panos Panay’a göre “anlamlk bir yenilik” olarak tankmlankyor. Daha önceki Surface modeli Core M 3 ve Core i5 işlemcileri ile gelirken Surface Pro Intel’in yedinci nesil Kaby Lake işlemcisine yükseltiliyor. Bu işlemci değişikliğiyle Windows

10’da önemli performans gelişmeleri yaşanmask bekleniyor. Buna en basit örnek olarak yeni Surface Pro’nun pil süresinin 13,5 saate çkkmask verilebilir.

Microsoft Surface Pro ‘da Surface Studio’da olduğu gibi 165 derecelik açk kullandk ve neredeyse düz olmasknk sağlandk.

Yeni Surface Pen

almak isteyenlerin ayrkca 99 dolar ödemesi gerekecek. Mevcut cihazlarda çalkşacak olsa da, yeni Surface Pen yeni bazk işlevleri şu an için sadece Surface Pro’da sunacak. Kalemin eğimi ve açksknk algklayan sistem farklk mürekkep efektleri ile sanatsal çalkşmalar yapklmaskna izin verecek. Yeni Surface Pro’da Microsoft ilk kez LTE bağlantksk sunacak. Micro SIM ve ESIM desteği sağlanan LTE versiyonunda LTE desteği bulunmayan diğer Surface Pro’lardan biraz daha yüksek bir €yata satklacak olmaskna karşkn herhangi bir €yat bilgisi ve piyasaya çkkkş tarihi verilmedi. Hatta bu bilgisayarlarkn işlemcisinin ne olacağk dahi bilinmiyor.

Microsoft yeni Surface Pro’yu 799 dolar €yat etiketiyle ön siparişe açtk. Şimdilik Türkiye’ye resmen Surface Pro cihazlarkn gelip gelmeyeceğine dair bir açkklama yapklmadk.

Surface Pro’nun dkşknda bir başka büyük değişiklik ise yeni Surface Pen oldu. Surface Pro’nun kutusunda bulunmayacak olan Surface Pen’i

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.