Giyilebilir cihaz kuruma ne kadar fayda saèlarsa o kadar kkymetlidir

Epson Türkiye Video Görüntüleme Ürünleri Satkë Yöneticisi Mustafa Akmaz, Türkiye’nin giyilebilir teknolojiler alanknda geliëme gösterdièini söyledi ve ekledi: Ürün ne denli yüksek fayda saèlkyorsa o kadar kkymetli olduèunu düëünüyorum.

CIO Turkiye - - RÖPORTAJ -

Giyilebilir teknolojilerin hayatımıza hızla girdiği yeni dönemde bu alanda kurumlara çözümler sunan firmaların sayısı da gün geçtikçe daha çok artıyor. Bu alanda yatırımlarını sürdüren firmalardan biri de Epson… Epson Türkiye Video Görüntüleme Ürünleri Satış Yöneticisi Mustafa Akmaz, bu alandaki çözümleri olan Moverio akıllı gözlüklerini tanıtırken, Moverio Bt-2000’in birçok kurumda da kullanıldığını anlatıyor. Akmaz, “Moverio kurumların hayatını inanılmaz kolaylaştırıyor. Bu gözlük içerisine yüklenen yazılıma bağlı olarak her sektör için uygun ve direk özel çözüm üretmekte. Örneğin; otomotiv sektöründe bir fabrikada olduğunuzu düşünün ve test aşamasında motorda bozukluk var.

Yüzlerce sayfalık kullanım ya da tamir kitapçığını araştırmak yerine Moverio BT-2000 sayesinde arızanın nerede olduğunu ve nasıl düzeltileceğiniz direk saptayabiliyorsunuz; çünkü gözlüğü takıp motora baktığınızda her şey anında ekrana geliyor. Bu da zamandan büyük tasarruf ve iş akışında verimlilik artışı demek… Savunma sanayinden sağlığa, müze yönetiminden havacılığa; aklınıza gelen tüm sektörlerde Epson’un akıllı gözlüğünü kullanmanız mümkün” diyor.

“Türkiye giyilebilir teknolojiler konusunda geliëiyor”

Türkiye’de giyilebilir teknolojilerin iş süreçlerindeki konumunu da değerlendiren Mustafa Akmaz, giyilebilir teknolojilerin çözüm bazında kuruma mı yoksa daha çok bireye mi hitap ettiğinin bilinmesinin önemli bir nokta olduğunu söylüyor.

Akmaz, “Giyilebilir teknolojilerin kurumlara yönelik, Moverio akıllı gözlük gibi, nasıl kolaylıklar getireceğini iyi aktarmak gerek. Türkiye bu konuda gelişiyor ancak daha epey yolumuz var diye düşünüyorum. Ürün ne denli yüksek fayda sağlıyorsa o kadar kıymetli olduğunu düşünüyorum. Bu noktada; çözümleri ve faydayı iyi anlatmak gerek ve stratejik olarak sadece o kuruma özel çözüm üretebiliyorsanız mükemmele yakın bir noktadasınızdır” diye konuşuyor.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.