Hololens ile ilgili farklk alanlarda çalkëmalarkmkz var

CIO Turkiye - - DOSYA KONUSU -

BSH IT Başkan Yardımcısı Berke Menekli, şirketlerinde şu anda Hololens ile ilgili olarak çeşitli kullanım alanlarında kavramın anlaşılması ve tanıtılması noktasında çalışmaları olduğunu söyleyerek, “Diğer giyilebilir ürün ve cihazlar ile ilgili de hem iç süreçlerimizde hem de tüketicilerimizle olan ilişkilerimizde çeşitli kullanımlar denemeyi planlıyoruz” diyor.

“Şu anda genel olarak sağlık alanında daha fazla hızlanan bir kullanım görülmekle birlikte, hem dünyada hem de Türkiye’de giyilebilir cihazların daha hype cycle’ın başında olduklarını düşünüyorum” diyen Menekli, beklentilerin yüksek olduğunu vurguluyor. Menekli şöyle konuşuyor: “Denemeler yapılarak, hem teknolojinin yaygınlaşması hem de giyilebilir cihazların süreçlere yapacağı etki anlaşıldıkça adaptasyonun artacağını düşünüyorum. Bu noktada önemli olan geri dönüşü olan ‘use caseler’ bulmak. Biz Hololens ile belli alanlarda bu durumu gördüğümüz için öncelikle bu alanlarda gerçek bir kullanıma geçecek çalışmaları yapıyoruz. Şirketlerin bu tarz tüm inovatif alanlarda ana süreçleri hemen bozmadan bazı denemeler yapıp sonra da sonuçları şirket içinde iş yararıyla beraber pazarlaması gerekiyor.”

Denemeler yapılarak, hem teknolojinin yaygınlaşması hem de giyilebilir cihazların süreçlere yapacağı etki anlaşıldıkça adaptasyonun artacağını düşünüyorum.

BSH IT Baëkan Yardkmcksk Berke Menekli

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.