NFC teknolojisini kullanarak Türkiye’nin ilk akkllk kravatknk üretiyoruz

CIO Turkiye - - DOSYA KONUSU -

Perakende sektöründe dinamikliğin öneminin her geçen gün arttığını söyleyen Süvari Bilgi Sistemleri Yöneticisi Kağan Dökme, “Rekabet avantajı elde etmek, daha da ötesinde sektördeki varlığını korumak için firmalar teknoloji destekli değişimi sürekli hale getirmek zorundalar. Anlık kararlar ve aksiyonlar alınması gereken bir dünyada bu desteği kullanmak çok daha elzem bir hal alıyor. Kurum içinde dijitalleşmeyi, iş yapış şeklimizi uçtan uca verimlilik hedefinde değiştirmesi kapsamında ele alıyoruz” diyor. Bu kapsamda devam ettirdikleri iş süreçlerinden bahseden Dökme, şöyle konuşuyor: “Süvari olarak iş süreçlerimizi uzun bir süredir elektronik ortamda oluşturuyor ve takip ediyoruz. Bu sayede iş akışları çok daha hızlı ve doğru ilerliyor. İyileştirilmesi gereken noktaları daha net gözlemleyebiliyoruz ve en önemlisi süreç ölçümü yapabiliyoruz. Kurumsal iletişim portalı, anlık mesajlaşma uygulamaları gibi kurum içi iletişimi daha hızlı ve etkin kılacak çözümler kullanıyoruz. Online eğitim platformu, performans yönetim araçları ile personel gelişiminin sağlanması ve performans takibinde de teknoloji desteğini aktif olarak kullanıyoruz. Uzun bir zamandır Office 365 kullanıcısıyız ve sunucularımızın da bir kısmını buluta taşımak adına proje çalışmalarımız devam ediyor. Yeni gelişmeler ışığında yaptığımız rutin verimlilik analizleri ile ERP uygulamamızda da değişimi sürekli hale getiriyoruz.”

Dijitalleşmeyi iş süreçlerine farklı şekillerde uyguladıklarına dikkat çeken Kağan Dökme, “2016 yılının son günlerinde online mağazamızı yayına aldık. Müşterilerimize markamıza ulaşabilecekleri yeni bir kanal daha açmış olduk. Analytics verilerine baktığımızda online mağazamızdan yapılan alışverişlerin yüzde 25’nin mobil cihazlar üzerinden gerçekleştiğini görüyoruz. Bu oran genel trendde olduğu gibi bizde de her geçen gün artış gösteriyor. Bu sebeple müşterilerimizin mobil deneyimini artıracak geliştirmeler üzerine yoğunlaşmış durumdayız. Aynı zamanda fiziksel ve online mağazalarımız arasında geçiş sağlayan, müşterilerimizin ürün satın alma veya ürün hakkında bilgi alma noktalarında kolaylık sağlayacak projeler üzerine çalışıyoruz. Bir süre sonra mobil uygulamamızı da devreye alarak müşterilerimiz için yeni bir kanalı daha aktif hale getirmek niyetindeyiz” diyor. Ürün noktasında da teknolojiyi kullanarak nasıl farklılaşabilecekleriyle ilgili de araştırmalarının devam ettiğini anlatan Dökme, “Bu kapsamda, NFC teknolojisini kullanarak Türkiye’nin ilk akıllı kravatını üretiyoruz. Bu ürün ile müşterilerimizin kartvizit taşıma ihtiyacını ortadan kaldırmayı hedefliyoruz” diye konuşuyor.

5G süreciyle birlikte endüstriyel boyutta çok hızlı tepkime sürelerine ulaşılacağına işaret eden kağan Dökme, “İnternet hızları arttıkça mobil kullanım oranları yükselecek, IOT teknolojili cihazlarda ciddi artışlar olacak, veri toplayan sensörler her an yanımızda olacak. Özellikle perakendeciler bu ‘hızı’ müşterilerine hizmet olarak sunabildikleri sürece farklılaşabilecekler” şeklinde konuşuyor.

énternet hkzlark arttkkça mobil kullankm oranlark yükselecek, IOT teknolojili cihazlarda ciddi artkëlar olacak, veri toplayan sensörler her an yankmkzda olacak.

Süvari Bilgi Sistemleri Yöneticisi Kaèan Dökme

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.