Geçen ay neler oldu?

CIO Turkiye - - GEÇEN AY -

Forcepoint, Redowl’u satın aldı

Siber güvenlik alanında hizmet sunan Forcepoint, güvenlik analitik çözümler üreticisi Redowl’u satın aldığını duyurdu. Bu satın almayla birlikte Redowl, teknolojisi ve çalışanlarıyla beraber Forcepoint’in Veri ve İç Tehdit İş Birimi’ne katılıyor.

Google Drive kapatılıyor

Google Drive yolun sonuna geliyor. Google, PC ve Mac için Drive uygulamasına olan desteğin ilk olarak sonlandırılacağını, daha sonraysa uygulamanın tamamen kapatılacağını duyurdu.

Samsung’un veliahdına 12 yıl hapis istendi

Samsung’un Başkan Yardımcısı ve veliahdı Lee Jae-yong için 12 yıl hapis cezası istendi. Eski Güney Kore Devlet Başkanı Park Geun-hye’nin yetkilerinin elinden alınmasına yol açan yolsuzluk ve siyasi nüfuz skandalına yönelik başkent Seul’de görülen davada, özel yetkili savcı Park Young Soo, Samsung yetkililerinin Lee’yi korumak için yalan ifade verdiğini iddia etti.

iphone’larda Rose Gold renginde sona gelindi

Apple’ın son dönemde popüler hale gelen rengi Rose Gold, yeni iphone tanıtımında bir anda ortadan kayboldu. Apple, iphone X’i yalnızca iki farklı renk seçeneği ile kullanıcılara sunarken, iphone 8 ve 8 Plus modellerini de 3 renkle sınırladı.

Amazon uygulaması artık Türkçe

Amazon’u Türkçe kullanmayı tercih eden herkes, artık Amazon. de’nin mobil alışveriş uygulamasını da Türkçe olarak kullanabilecek ve kendi ana dilinde rahatça alışveriş yapabilecek.

Google ve HTC ortaklık anlaşmasını duyurdu

Çoğunluğu Pixel akıllı telefon projesinde çalışanlar olmak üzere belirli sayıda HTC çalışanı Google’a katılacak. Google, Htc’nin sahip olduğu patentleri için lisans kullanım hakkı aldı. Anlaşma Htc’nin inovasyona bağlılığını ve akıllı telefon pazarındaki yerini daha da sağlamlaştırdı.

Zuckerberg Facebook hisselerini satıyor

Google, iphone ve Sosyal iletişim devi Facebook’un kurucusu ve CEO’SU Mark Zuckerberg, şirketteki hisselerinin yüzde 18’ini satıyor. Şirketin şu anki piyasa değeri dikkate bu satış yaklaşık 12,8 milyar dolara denk geliyor.

Turkcell yeni markasını tanıttı

Turkcell iletişimde çığır açacak bir karar aldı. Turkcell, Lifecell markasıyla Türkiye’de bir ilke imza atarak, müşterilerine konuşma ve mesajlaşma da dâhil tüm iletişim hizmetini tamamıyla internet ve dijital platformdan sunmayı başardı.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.