Samsung güvenlik açkklarknk bulanlark ödüllendirecek

Samsung, ürünlerinin güvenlik açkklarknk bulanlara ödül verecek. Şirket, bazk cihazlarknkn insanlar tarafkndan kullanklkrken güvenli olduğundan emin olmak istiyor.

CIO Turkiye - - GIRIŞ -

Samsung, Galaxy S8, S8 Plus ve Galaxy Note 8 gibi akıllı telefonların halk tarafından kullanımı güvenli olduğundan emin olmak istiyor. Bu amaçla şirket, hacker’lar tarafından kullanılmadan önce mobil cihazları için güvenlik tehditleri bulmak ve ortadan kaldırmak için yeni bir program başlattı.

Samsung, ürünlerinin güvenlik açıklarını keşfedenlere 200 bin dolara kadar ödül vereceğini açıkladı. Mobile Security Rewards adlı program, aylık ve üç aylık güvenlik güncelleştirmeleri alan 38 adet Samsung mobil cihazını kapsıyor. Bunlar arasında Galaxy S, Galaxy Note, Galaxy A, Galaxy J ve Galaxy Tab serisinde olan cihazlar bulunuyor. Samsung’un amiral gemisi cihazları S8, S8+ ve Note 8 de dâhil.

Google da bir program başlattk

Şirket ayrıca Bixby, Samsung Pay, Samsung Hesabı, Samsung Pass ve diğer hizmetlerde güvenlik açıklarını bulunanları da ödüllendireceğini açıkladı. Ödenen miktar 200 dolardan başlı- yor ve bulunan açığa göre değişiyor. Samsung’un 200 bin dolarlık ödülleri, Microsoft’un Windows 10 güvenlik hataları için verdiği 250 bin dolardan daha düşük bir seviyede kalıyor. Facebook, hataları bulmak için güvenlik araştırmacılarına para verirken, Google da bir program başlattı.

Apple da 200 bin dolara kadar olan ödülleri içeren bir program başlattı. Tüm bu ödüller, bilgisayar korsanlarına yasal olarak milyonlar dolarlar kazandırırken, tek bir araştırmacı bile 225 bin dolar kazanabiliyor.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.