Asus Zenfone Zoom S

Asus’un Türkiye’de satkşa sunulan telefonu Zenfone Zoom S, kamera performansk ve şkk tasarkmk ile dikkat çekiyor. Orta segment telefon, arka yüzeyinde bulunan dual kamera ile fotoğraf tutkunlarknk hedeiyor.

CIO Turkiye - - ANALIZ -

Son dönemde fotoğraf uzmanlkğk ile tankdkğkmkz Zenfone ailesinin yine fotoğraf konusunda uzman telefonu Asus Zenfone Zoom S, dual kamera ve 2.3x optik zoom ile geliyor. Dual kamera özellikli ve optik zoom teknolojili Asus Zenfone Zoom S, uzak görüntüleri kolay bir şekilde yakalayabiliyor. 5000 mah’lkk bataryask olan cihaz, iddialk Zenfone ailesinin üyeleri araskndaki yerini alkyor.

Zenfone Zoom S arka yüzeyinde 12 Mp’lik bir dual kamera barkndkrkrken, kameralarkn farklk diyafram ve ISO değerlerine sahip olduğu görülüyor. Cihazkn ön tarafknda ise 13 Mp’lik bir sel€e kamerask bulunuyor. Telefon oldukça net renklere sahip fotoğraar çekerken, ön kamerankn da sel€e için yeterli olduğu söylenebilir. Akkllk telefon daha çok aydknlkk ortamlarda iyi bir performans sergiliyor.

Alüminyum bir kasaya sahip olan Zenfone Zoom S’te güç butonu ve ses düğmeleri sağ kenarda yer alkyor. Cihazda özellikle, güç butonunun tkrtkklk

yapkya sahip olup ses düğmelerinden ayrklmask dikkat çekiyor. Telefonun parmak izi okuyucu ise arka yüzeydeki kameralarkn altkna konumlanmkş görülüyor. Alt kkskmda ise USB Typ C, kulaklkk girişi, mikrofon ve hoparlör takkmk bulunuyor.

7.9 mm inceliğinde olan ve 170 gram ağkrlkğknda olan cihazda bataryankn gücü dikkat çeken bir başka özellik… Asus Zenfone Zoom S, 5.5 inç büyüklüğünde bir ekrana sahip. AMOLED teknolojisini kullanan bu panel keskin bir görüntü ve canlk renklerle birlikte 1920×1080 piksel çözünürlüğüne ulaşkyor. Ekran parlaklkğknkn fazla oluşu olumsuz gibi görünse de açkk alanlarda rahatlkkla kullanklabilir olmask olumsuz ekran özelliğini kksmen de olsa törpülüyor.

Asus Zenfone Zoom S, sekiz çekirdekli Snapdragon 625 işlemcisini kullankyor. 2 Ghz’lik bir sistem frekansknda çalkşan bu işlemci,

Adreno 506 gra€k yongask ve 4 GB büyüklüğünde bir bellek ile birlikte çalkşkyor. Cihazkn donankm birleşenlerinin günlük kullankma uygun olmask artk bir özellik olarak karşkmkza çkkkyor.

5000 mah’lkk güçlü batarya özelliği

Zenfone Zoom S, Asus’un özel ZENUI 3.0 ve Android 6.0.1 Marshmallow işletim sistemiyle gelirken, ara yüzün hkzlk çalkşmask ise hayli dikkat çekici bir özellik olarak vurgulanabilir.

Telefonda; 64 Gb’lkk kapasitenin yaklaşkk 12 GB’K sistem kullankmk için ayrklmkş durumda. İsteyen kullankcklar microsd kart yardkmk ile ekstradan

256 Gb’lkk bir kapasite ekleyebiliyorlar. Üzerinde bulunan 5000 mah’lik batarya ise telefonun kullankckskna 24 saat boyunca yetiyor. Bu batarya ayrkca hkzlk şarj özelliği sayesinde yaklaşkk olarak 2-3 saatte doluyor.

Asus’un yeni telefonu elbette öncelikle fotoğraf tutkunlarknk hedeiyor. Üst segment olmamaskna rağmen üst seviyedeki telefonlarkn yarattkğk hissi sunan Zoom S, özellikle tasarkmknkn zariiği ve ha€iği ile dikkat çekiyor. Orta segment telefonlar içerisinde kamera performansk oldukça yeterli olan cihaz, genel performans açkskndan da olumlu bir gra€k çiziyor. Telefonun Türkiye satkş €yatk ise 2 bin 400 TL seviyelerinde.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.