Tp-link NC250

Tp-link’in hem gündüz hem de gece çalkşabilen bulut destekli kamerask NC250, iş yerinde neler olup bittiğinden haberdar olmak isteyenler için basit ve zahmetsiz bir yol sunuyor.

CIO Turkiye - - ANALIZ - Ali Atilla Mede

TP-link NC250, oldukça kompakt bir tasarkma sahip. Yalnkzca beyaz renk seçeneğiyle gelen cihazkn üzerinde güç bağlantksk, ethernet bağlantk noktask ve Wps/reset tuşlark arka kkskmda yer alkrken, ön tarafta bir durum LED’I, mikrofon ve kşkk sensörü bulunuyor. Cihazkn ağkrlkğk ise 121 gram. NC 250’yi kablosuz olarak kullanacaksankz kutu içerisinden çkkan güçlü yapkştkrkck 3M bant ile dilediğiniz yere monte etmekte mümkün. Kamerankn kurulumunu yapmak oldukça kolay. Güç kablosunu taktkktan sonra, kamerankn ethernet üzerinden doğrudan modeme/ router’a bağlanmask gerekiyor. Sonrasknda akkllk cihazknkzkn üzerinden ücretsiz tpcamera uygulamasknk indirip, bir Tplink hesabk oluşturmak için verilen basit talimatlark uygulamak kalkyor. 1280 x

720 piksel çözünürlük sunan kamera, 64 derecelik bir görüş alankna sahip. Üzerinde 1/4 ” Progresif Tarama CMOS Sensör bulunduran kamera, sesleri de algklayabilme yeteneği sunuyor. Ayrkca 4x dijital zum özelliği ve gece görüşü de sahip olduğu yetenekler arasknda. Kameraya akkllk telefonunuzdan erişebilir, fotoğraf ve video kayktlark alabilirsiniz. Ancak cihazkn herhangi bir bulut saklama alank sunmadkğknk belirtelim. Çektiğiniz bir video ya da fotoğraf çektiğiniz cihazda saklankyor. Cihazkn ayrkca bir menzil genişletici olarak ta kullanklabildiğini unutmadan söyleyelim. Tplink NC 250, hem hareket hem de ses algklama ayarlamankza imkan sunan makul derecede gelişmiş bir sistem sunuyor. Hareket veya ses algkladkğknda neler olup bitiğini bildirmek için otomatik olarak anknda e-posta bildirimi yapkyor. Kamera 720p HD çözünürlüğüyle çok kaliteli bir görüntü sunmuyor ancak kişilerin yüzleri ve nesnelerin detaylarknk gösterecek seviyede yeterli. Bariz bir pikselleşmeye rağmen gün kşkğknda video kayktlark makul derecede iyi. Sonuçta kamerankn askl görevinin kişi ve nesnelerin tankmlanmasknk sağlamak olduğu düşünülürse bunu başarkyla yerine getirdiğini söyleyelim. Gece görüş özelliğine gelince, görüntü kalitesi biraz daha azalkyor ve pikselleşme gün kşkğkndaki kayktlara nazaran daha fazla. Ancak detaylark ortaya koyacak kadar yeterli. Kkzklötesi Led’ler, en karanlkk anlark bile görüntülenebilir yapmak için yeterince iyi bir iş çkkarkyor. Ses tarafknda ise kalitesi ortalamankn biraz üstünde. 360 TL €yatkyla kaliteli ve çeşitli yararlk özelliklere sahip olan Tp-link NC250, evde veya iş yerinde neler olup bittiğinden haberdar olmak isteyenler için basit ve zahmetsiz bir yol sunuyor.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.