İkisi bir arada şık çözüm: Asus Zenbook Flip 14

Asus Flip 14 modelinde bir önceki nesil olan Zenbook 13’te kullandkğk arka aydknlatmalk klavyenin aynksknk kullanmkş.

CIO Turkiye - - EDITÖRDEN -

Asus Flip 14 modelinde bir önceki nesil olan Zenbook 13’te kullandkğk arka aydknlatmalk klavyenin aynksknk kullanmkş.

İkisi bir arada şkk çözüm:

ABD €yatk 900 dolar olan Zenbook Flip 14 gücünü Intel’in Core i58250u işlemcisinden alkyor. UHD 620 entegre gra€k işlemcisine sahip bilgisayarda 8GB RAM ve 256 GB SSD bulunuyor. Eğer isterseniz aynk modelin i7-8550u işlemcisine, 16 GB RAM’E,

512 GB SSD’YE ve Nvidia Geforce MX150 harici gra€k kartkna sahip olan kon€gürasyonunu satkn alabilirsiniz.

1.5 kilogram ağkrlkğkndaki bilgisayar taşknabilirlik açkskndan bir 2’si 1 arada dizüstü bilgisayardan bekleneni veriyor. Genel anlamda ince bir kasaya sahip bilgisayarkn kapağkndaki ASUS yazksk merkezi bir noktaya kazknmkş ve cihaza stilistik bir görünüm katmkş. Zenbook Flip 14’ün kapağknkn Zenbook 13’lerdeki gibi parmak izi lekesi bkrakmamask da Flip 14’ün artklarkndan biri olarak sayklabilir.

2’si 1 arada dizüstü bilgisayarlarda olduğu gibi Asus Zenbook Flip 14 de kullankckskna 360 derece döndürülebilen bir ekran sunuyor. Flip 14’ü standart bir dizüstü bilgisayar olarak kullanabileceğiniz gibi bir masaya üçgen biçiminde yerleştirip stant olarak kullanabilirsiniz. Pek tabii Zenbook Flip 14’ü tablet modunda kullanmankz da mümkün.

Dokunmatik ekran

Sol ve sağ taraar 7,55mm olarak (üst ve alt çerçeveler çok daha kalkn) çerçevelenmiş, Zenbook Flip 14’ün dokunmatik özellikli, 14 inç 1920 x 1080 ekrank, beklediğiniz kadar keskin ve canlk görünüyor. Ayrkca Zenbook Flip 14’ün ekrank oldukça parlak bir ekran sunuyor.

Flip 14’ün AHVA ekranknda (Ips’nin tescilli bir versiyonu) farklk açklardan görüntüleme deneyimi de oldukça etkileyici. Flip 14’ün ekrankna dokunmak

ve kaydkrma hareketlerini yapmak oldukça eğlenceli ve kolay. Ayrkca ekran kalem de destekliyor. Asus Flip 14 için opsiyonel olarak 50 fola €yat etiketiyle kalem de satkyor.

Asus Flip 14 modelinde bir önceki nesil olan Zenbook 13’te kullandkğk arka aydknlatmalk klavyenin aynksknk kullanmkş ve bu iyi bir şey. Kara tuş takkmlarkna sahip klavyedeki iç bükey mekanizmalk tuşlar yazk yazarken oldukça tatmin edici bir deneyim sunuyor. Klavyede sayksal tuş takkmknkn olmamask tuş aralkklarknkn fazla olmaskna neden olmuş. Bu da yazk yazarken yanlkş tuşa basma riskini azaltkyor.

Zenbook Flip 14 ‘ün düzgün ve duyarlk trackpad’i de oldukça iyi bir deneyim vadediyor ancak trackpad’in köşesine konumlandkrmkş parmak izi okuyucu konusunda aynk şeyleri söylemek pek mümkün değil. Ne yazkk ki parmak izi okuyucu parmağknkzk okuma ve uygulama konusunda zaman zaman eksik kalkyor.

Flip 14’ün Harman Kardon tasarkmk hoparlörleri ortalama bir laptop’dan çok daha iyi bir ses deneyimi sunuyor. Çalknan müziklerde herhangi bir kirlilik ya da sese bozulmask gibi olumsuzluklarla karşklaşmkyor.

Zenbook Flip 14’te bulunan 720p çözünürlükteki Webcam de Skype görüşmeleri için son derece uygun bir kamera. Görsel kalitesi de nispeten keskin diyebiliriz.

Flip 14’ün sol tarafknda 1 adet USB 3.0 Type A portu bulunuyor. Cihazkn sağ tarafknda ise şarj portu, HDMI portu, USB 3.0 Type A portu, USB

3.1 Type C portu ve Micro USB kart okuyucu bulunuyor. 2’si 1 arada dizüstü bilgisayarlara göre oldukça tatmin edici olsa a gözler Thunderbolt 3 portunu arkyor. Flip 14’ün Dört çekirdekli 8. nesil Intel işlemcisi bu testte zorlanmkyor. Flip 14 o€s işlerinde gayet tatmin edici bir performans sunuyor.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.