Faruk Eczacıbaşı’ndan ‘Daha Yeni Başlıyor’

Dünya Gazetesi - - ARTI HABER -

Türkiye Bilişim Vakfı (TBV) Başkanı Faruk Eczacıbaşı’nın, her gün daha fazla hayatımıza dahil olan teknolojik gelişmelerin etkilerini ele aldığı, ‘Daha Yeni Başlıyor: Geleceğin Dünyasında Esneklik, Yakınsama, Ağ Yapısı ve Karanlık Taraf’ başlıklı kitabı raflarda yerini aldı. Koç Üniversitesi Yayınları tarafından teknoloji/sosyoloji kategorisinde yayımlanan kitabın telif gelirleri Faruk Eczacıbaşı tarafından TBV’ye bağışlandı.

Dünyanın geçirdiği teknolojik gelişme ve dönüşümleri inceliyor

Faruk Eczacıbaşı, ilk kitabı ‘Daha Yeni Başlıyor’da kişisel deneyimlerinin yanı sıra dünyanın geçirdiği teknolojik gelişme ve dönüşümleri inceliyor. Faruk Eczacıbaşı, kitabında şu ifadelere yer veriyor:

“21. yüzyılın ilk çeyreğinde, her iki günde bir insanlık tarihinin başlangıcından 2003’e kadar üretilmiş toplam bilgi miktarı kadar bilgi üretiliyor. Bu durum, miktar ve hız olarak baş döndürücü elbet- te ama bunun da ötesinde, ortaya çıkan karmaşıklık düzeyi üzerine düşünmek gerekiyor; bu karmaşıklık son derece önemli sonuçlara yol açıyor ve bu sonuçların hepsi birbirine bağlı.”

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.