Antalya OSB Hintli alım heyetini ağırladı

Dünya Gazetesi - - GÜNCEL - BATUR İLHAN/ ANTALYA

Antalya Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü, Hindistan Maharashtra Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Santosh Mandlecha, oda yetkilileri ve işadamlarından oluşan 12 kişilik alım heyetine ev sahipliği yaptı. Antalya OSB Yönetim Kurulu Başkanı Ali Bahar ve yönetim kurulu üyeleriyle bir araya gelen heyet, iki ülke arasındaki ticaretin geliştirilmesini ele aldı. Toplantıda, Maharashtra Ticaret ve Sanayi Odası ile Antalya OSB Müdürlüğü arasında işbirliği protokolü imzalandı. Toplantının ardından 47 bölge firmasının yetkilileriyle 205 ikili iş görüşmesi yapan heyet üyeleri, Antalya OSB’den ithal edebilecekleri ürünler hakkında bilgi aldı. Program sonunda fabrikaları ziyaret eden Hintli işadamları, ilgilendikleri ürünlerin üretim süreçlerini yerinde inceledi.

Alım heyeti programının sorunsuz ve tüm beklentileri karşılar nitelikte gerçekleştiğini ifade eden Ali Bahar, “Son 3 yıldır düzenlediğimiz 12 sektörel ticaret heyet programı ile bölge sanayicilerimizin yeni ihracat pazarlarını keşfetmelerine vesile olduk. Bu programlar sanayicilerimize hem yeni iş birliktelikleri hem de global bir vizyon kazandırdı” diye konuştu.

Hindistan önemli bir pazarar

Önümüzdeki 10 yılda Hindistan’ın dünyanın 3’üncü büyük ekonomisi olacağının tahmin edildiğine işaret eden Bahar, "Bu potansiyelin değerlendirilmesi gerekiyor. Hintli işadamlarına tesislerimizi ve ürünlerimizi tanıtmak, sanayicilerimizle temasa geçirmek, bu pazara girişin ilk adımı olarak nitelendirilebilir. İlişkilerin sürdürülebilir olması için bir protokol imzaladık” dedi. Maharashtra Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mandlecha ise en kısa sürede Antalya’dan gelecek heyeti ağırlamak istediklerini söyledi.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.