Torbalı’ya akademik destek

Dünya Gazetesi - - GÜNCEL -

Ege Üniversitesi ile Torbalı Ticaret Odası, işbirliği protokolü imzaladı. Pprotokol ile Ege Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi, eğitim konusunda olduğu kadar bölgenin gelişmesine yönelik projelerde akademik destek verecek.

Törende konuşan Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak, “Üniversite olarak bizim eğitim-öğretim ve araştırmanın yanı sıra başta Ege Bölgesi olmak üzere İzmir ilçelerine, topluma, ekonomi ve ticaret hayatına da katkıda bulunmamız gerekiyor. Buradaki geniş akademik kadromuzun bilgi birikiminin sivil toplum kuruluşlarına, yerel yönetimlere ve bölgeye yaymalıyız. Zaten üniversitenin görevlerinden bir tanesi de budur” dedi.

Torbalı Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Abdulvahap Olgun ise protokolün kendileri için çok önemine işaret ederek, “Torbalı’da 800 firmaya, iki organize sanayi bölgemizde 54 bin çalışana ev sahipliği yapıyoruz. İhracatta 66 ili geride bıraktık. Türkiye sıralamasında dört büyük ilden sonra gelen ilçeyiz. İzmir’in ödediği verginin de %55’i Torbalı’dan ödeniyor. Bundan sonra çalışmalarımıza akademik destek alarak yürüyeceğiz. Bunun yanı sıra Torbalı’da tarıma dayalı sanayi alanında işbirliğini öne çıkartabiliriz” diye konuştu.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.