KENTİNİZDE...

Dunya Extra - - BU HAFTA NE YAPSAK? -

▶ANTALYA’DA Devlet Opera ve Balesi “Üç Bas Ses” konserini gerçekleştiriyor. Tuncay Kurtoğlu, Teyfik Rodos ve Zafer Erdaş'ın katılacağı “Üç Bas Ses” konseri, 1 Nisan Cumartesi akşamı saat 20.00’den itibaren, Haşim İşcan Kültür Merkezi’nde dinlenebiliyor.

▶ANKARA’DA Behiç Ak’ın kaleme aldığı, Serhat Nalbantoğlu’nun yönettiği “Tek Kişilik Şehir” adlı oyun, Sahne Ankara’da yorumlanıyor. Absürd komedi tarzındaki oyunu 1 ve 2 Nisan’da, saat 20.30’dan itibaren izlemek mümkün.

▶ Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları, “Karagöz’ün Uzay Yolculuğu” adlı gölge oyunuyla, 31 Mart’ta 11.00 ve 14.00’te, 1 Nisan’da ise 12.00’de Karagöz Müzesi’nde . ▶ hafta sonunda, farklı sahnelerde, Tiyatrokare’nin “Ahududu” komedisi izlenebiliyor. Oyun; 31 Mart’ta Güzelbahçe Kültür Merkezi’nde, 1 ve 2 Nisan’da İzmir AKM Yunus Emre Sahnesi’nde yorumlanıyor. “Ahududu”, 3 Nisan’daysa Denizli EGS Kongre Kültür Merkezi’nde.

▶ genç kuşağın sevilen seslerinden Ceylan Ertem dinleyicileriyle buluşmaya hazırlanıyor. Yeni albümünün tanıtım turnesine çıkan şarkıcı, 31 Mart Cuma akşamı, saat 20.30’dan itibaren Manisa Kültür Merkezi’nde bir konser veriyor.

▶ Devlet Opera ve Balesi, Bizet’nin “Mucize Doktor” ve Donizetti’nin “Rita” adlı yapıtlarını birbiri ardına sanatseverlere sunuyor. Opera, 3 Nisan Pazartesi akşamı saat 20.00’den itibaren dinlenebiliyor. ▶ Alfred Hitchcock’un aynı adlı gerilim filminden bir komedi olarak sahneye taşınan “39 Basamak” oyunu sanatseverlere sunuluyor. Sivas Devlet Tiyatrosu, oyunu, 31 Mart, 1 ve 6 Nisan’da sanatseverlere sunuyor.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.