GÜCÜ SONSUZ…”

Dunya Extra - - YAŞAM KÜLTÜRÜ -

▶Yaptığınız iş dünden bugüne ne kadar değişti? Yaptığım işin dününü değil ama geleceğini saatlerce konuşabilirim. Çok daha fazla çalışmak, yaratmak ve geliştirmek şart.

Döneme göre hem avantajları hem de dezavantajları var. Artık insanlara güven vermek zorundasınız. Bir ürüne “yüzde 100 doğal” diyorsanız bunun arkasında durabilmeniz lâzım. İnternet sayesinde tüketici bilinçli hâle geldi ve satın aldığı ürünü inceliyor, benzerleriyle mukayese ediyor. Bizim açımızdan ise eğer yarattığın ürün iyi ise dünyanın neresinde olursa olsun fısıltı gazetesi sosyal medya sayesinde kıtaları aşıyor. Zaman zaman sosyal medyanın gücünü akıl sır almıyor.

Ama orada da inanılmaz bir bilinmezlik piyasası var, dolayısıyla gerçek ve gerçek olmayanı ayırt etmek yine tüketiciye düşüyor. Dolayısıyla ben sosyal medya doğru kullanılırsa gücünün sonsuz olabileceğine inananlardanım.

▶Başka hangi mesleği tercih ederdiniz ya da ne yapmak isterdiniz? Eğitim hayatım bir şekilde planlıydı ama, bugün düşününce sanki hukuk okumak ve avukat olmak isterdim. Pratikte mümkün olur muydu bilmem, ama, sürekli “İtiraz ediyorum” diyen ve tüm davaları kazanan bir avukat olmak hoş olabilirdi...

Bu mesleğin ne denli ağır sorumluluk taşıdığını göz ardı etmiyorum kesinlikle.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.