2030’da

Dunya Extra - - ŞİMDİNİN TRENDLERİ -

Seyahat alt yapıları üzerine çalışan Amadeus şirketi, başta seyahat olmak üzere yaşam trendlerimizi etkileyen bazı değişimleri bir raporda yayınladı. İlgimi çeken bazı unsurları sizinle paylaşıyorum:

Bağlantı, her yerde: 2030 yılında dünyanın sadece en fakir insanları internete bağlı olmayacaklar. Birçoğumuz içinse şu ana kadar bildiklerimizin hepsinden daha hızlı olan 5G standart olacak.

Çok bilgili araçlar: Yeni tüketici araçları hangi formda olursa olsun, şu anda kullandığımızdan daha teknolojik araçlar gelecekte milyarlarca kişinin kullanabileceği bir fiyata elde edilebilecek ve buradan gelen veri ticari kullanıma açıldığında yeni verimlilikler sağlayacak. Bilgisayarlar, insanları öğreniyor: Önceden insanlar tarafından yapılan çoğu iş, yerini algoritmaya, robotik araçlara, nakit olmayan ödeme sistemlerine, sanal müşteri servisi ve akıcı biyometrik işletme sistemlerine bırakacak.

Araştırma bedenleri: Gelecekteki tarama cihazları dokunma tabanlı olmayacak. Biyometrik tesisler havalimanlarının güvenliğine, ödeme sistemlerine ve takip etme sistemlerine entegre edilecek. Kişiselleştirme imkânları çeşitlenecek.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.