Sanatla serinlemeye devam!

Dunya Extra - - GÜNDEM SANAT -

Svetlana Zakharov Solo Dans Projesi, 7 Ağustos’ta Bodrum’da... Sanatseverler,

Bodrum’da devam eden Bale Festivali kapsamında bugün, Astana

Balesi’ni koreograf Ricardo Amarante’nin imzasını taşıyan “Gaya” ve “A Fuego Lento”da izleyebiliyor. İlk bölümde “Gaya”nın doğuşu seyircilere sunulurken, “A Fuego Lento”da ise dünyanın sevgi üzerine kurulduğu teması işleniyor. Gösterilerde; Tavares, Albeniz, Schifrin, Piazzolla, Gardel ve Kosugi’nin bestelerinden bölümler kullanıyor. Hafta başında ise festivalin Rusya’dan konukları var. Bolşoy Balesi başdansçılarından Svetlana Zakharova’nın kurduğu “Svetlana Zakharova Solo Dans Projesi” topluluğu; üç farklı eserden oluşan “Amore” adlı performanslarıyla Bodrumlularla buluşmaya hazırlanıyor. “Amore” performansı; Yuri Possokhov koreografisiyle “Francesca da Rimini”, Patric de Bana koreografisiyle “The Rain Before It Falls” ve Marguerite Donlon koreografisiyle “Strokes through the Tail”den oluşuyor. Yazın en sıcaksıca ayının ilk hafta sonunda, sanat dünyasında açık hava etkinliklerininetkinlikle hakimiyeti de devam ediyo ediyor. Bodrum, 15. Uluslarararası BaleB Festivali kapsamında iki konukko topluluğu ağırlarken, Gümüşlük’teGüm devam eden 14. UluslararasıUluslara Klasik Müzik Festivali’ndeFestivali’nd bugün bir, hafta içi 2 konser ger gerçekleştiriliyor. İstanbul’daysa açı açık hava konserleri sürüyor.

Devlet Op Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü tarafındant 15. kez düzenlenen U Uluslararası Bodrum Bale Festivali,Festiv bugün Kazakistan’dan AstanaAsta Balesi’nin gösterisini, 7 AğustosAğu akşamıysa Rusya’dan “Svetlana“Svet Zakharova Solo Proje” imzalı

“Amore"u seyircilere sunmaya hazırlanıyor. Bodrum Kalesi’nde devam eden festivalin tüm gösterileri 21.45’te başlıyor.

Denizbank ana sponsorluğunda düzenlenen Gümüşlük Müzik Festivali ise müziğin türleri arasında gezinen programına bugün ve gelecek hafta gerçekleştirilecek konserlerle devam ediyor. Festi- Erik Truffaz 10 Ağustos’ta Gümüşlük’te... val kapsamında bugün Begoa Ensemble, Taş Ocağı’nda dinleyicilerle buluşurken, 8 Ağustos’ta Emin Fındıkoğlu Quartet’i, 10 Ağustos’ta da Alp Ersönmez ve Erik Truffaz’ı Eklisia’da dinlemek mümkün. Festival kapsamındaki caz konserlerinin sponsoruysa Uludağ Premium. İstanbul’da ise popüler müziğin sevilen isimleri açık hava mekânlarında sanatseverlerle buluşmaya devam ediyor. Cemil Topuzlu Harbiye Açık Hava Tiyatrosu’nda, yarın 21.00’den itibaren Deniz Seki dinleyicilerle buluşurken, tiyatro, 9 Ağustos’tan itibaren Candan Erçetin 9 Ağustos’ta Harbiye’de... “BKM Açık Havada” etkinliklerine mekân oluyor. Serinin ilk konuğu olan Candan Erçetin, 9 Ağustos’ta 21.00’de başlayacak olan konserinde eski ve yeni şarkılarından oluşturduğu bir repertuar yorumlarken, 10 Ağustos’ta sahnenin konuğu MFÖ oluyor. Kısa bir süre önce “Kendi Kendine” adlı yeni bir albüm yayınlayan MFÖ’nün konserinin de başlangıç saati 21.00.

Hafta başında İstanbul’da gerçekleştirilecek bir diğer açık hava etkinliğiyse “Ustalara Saygı” gecesi. Yaz aylarında Abbasağa Parkı’na taşınan etkinliğin 7 Ağustos Pazartesi akşamki konuğu Selçuk Ural. Beşiktaş Belediyesi’nin düzenlediği, Faruk Şüyün’ün hazırladığı etkinlik, ücretsiz.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.