Her alanı etkiliyor ve bunun başında da çalışma biçimlerimiz geliyor. mobilyadan evlere, iş yerlerine, kullanma biçimlerimize göre Sizinle bu konudaki çalışmalardan birkaç örneği paylaşmak istedim…

Dunya Extra - - ŞİMDİNİN TRENDLERİ -

linlerini entegre eden ve markaları doğrudan iş hedeflerine ulaştırmaya yönelik müşteri deneyimleri sunan bir tasarım ajansı. Markanın mekânı dahil tüm mecralarında entegre bir tasarım anlayışıyla sürekli ve tutarlı bir iletişim dilinin yaratılması işini ‘Marka Mimarisi - Branding Architecture’ olarak tanımlıyoruz. Ana felsefemizi mimari ile markanın tüketici ile buluşan tüm unsurlarının entegre bir tasarım anlayışıyla ele alınması gerektiği düşüncesi oluşturuyor.”

Her mecrada tutarlılık...

Markaların tüketicileri ile buluştukları tüm mecralarda tutarlı olmaları gerekiyor. Mekân, marka- nın diğer iletişim kanallarından kopuk olmamalı. Yani markanın mekânı, mağazası, şubesi, yönetim merkezi ile markanın kurumsal kimliği, logosu, tabelası, reklam tasarımları, web sitesi, örneğin yeme içme sektöründeyse menüsü, çalışanlarının giyimi bile tam bir tutarlılık içinde olmalı ve aynı mesajı vermeli. Bu nedenle tasarımların tek bir el tarafından, ortak bir anlayışla ele alınması son derece önemli. Özellikle kıyasıya rekabetin olduğu bankacılık ve perakende, telekomünikasyon gibi sektörlerde diğerlerinden farklılaşma nasıl yaratılacak? Mekânlar işte bunun için önemli fırsatlar sunuyor.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.