KENTİNİZDE...

Dunya Extra - - BU HAFTA NE YAPSAK? -

▶ Devlet Opera ve Balesi, Mikis Theodorakis’in “Zorba” balesini, hafta sonunda seyircilere sunacak. Filmiyle de tanınan “Zorba”, yarın akşam saat 20.00’den itibaren Opera Sahnesi’nde izlenebilecek.

▶ Devlet Tiyatrosu, Özen Yula'nın yazıp yönettiği tarihsel temalı "Gayri Resmi Hurrem" oyununu seyircilerle buluşturacak. "Gayri Resmi Hurrem" oyunu, Küçük Sahne'de bu akşam yorumlanacak.

▶ açık hava konserleri hafta sonunda devam edecek. Konyaaltı Açık Hava Tiyatrosu’nun bu akşamki konuğu Sibel Can olacak. Can, saat 21.15’ten itibaren sevenleriyle buluşacak.

▶ Zuhal Olcay, kanun virtüözü Ahmet Baran’la birlikte bu hafta sonu bir konser verecek. “Kanun Namına Project”in eşlik edeceği konser, yarın saat 20.00’den itibaren, Çukurova Üniversitesi Kongre Salonu’nda dinlenebilecek.

▶EDİRNE’DE popüler müziğin genç isimlerinden Buray, bugün sevenleriyle buluşacak. “Sen Sevda mısın?” ve “Seni Sevmiyorum Artık” gibi şarkılarıyla tanınan Buray’ın konseri, saat 22.00’den itibaren Hayal Kahvesi’nde.

▶ bugün Tiyatro Ak’la Kara’nın sahnelediği “Kırkından Sonra” komedisi seyircilere sunulacak. Zübeyde Hanım Kültür Merkezi’nde saat 20.00’den itibaren izlenebilecek olan oyunun başrolünde Ayşen Gruda var.

▶ bugün ve yarın, Fatih Erkoç sevenleriyle buluşacak. Popüler şarkılarının yanı sıra caz yorumlarıyla da tanınan Erkoç, bugün Bostanlı Suat Taşer Tiyatrosu’nda, yarın ise Güzelbahçe Kültür Merkezi’nde bir konser verecek.

▶ Devlet Opera ve Balesi, komik opera repertuvarının önemli yapıtlarından biri kabul edilen, Gioacchino Rossini’nin “Sevil Berberi” operasının prömiyerini yarın akşam gerçekleştirecek.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.