KENTİNİZDE...

Dunya Extra - - BU HAFTA NE YAPSAK? -

Hazinedâr küreği

▶ John Steinbeck’in klasik romanından sahneye taşınan “Fareler ve İnsanlar”, 28 Ekim’e kadar seyircilerle buluşacak. Zeynep Avcı çevirisinden, Jason Hale rejisiyle, Adana Devlet Tiyatrosu tarafından yorumlanan oyun, kalabalık bir oyuncu kadrosuna sahip.

▶ANKARA’DA▶AN popüler müziğin sevi sevilen isimlerinden Burcu Güneş, haft hafta sonunda bir konser verecek. Yarı Yarın MEB Şûra Salonu’nda Ankara karalılarla buluşacak olan Güneş’i, 22 E Ekim’de Kırıkkale İl Kültür Turizm Müdürlüğü Kültür Merkezi’nd zi’nde de dinlemek mümkün.

▶ bu hafta sonunda sana sanatseverlerle buluşacak isimler aras arasında Deniz Seki de var. Seki, eski ve yeni şarkılarından oluşan bir repertuarla, yarın akşam saat 19.30’da Winner İncek’te sevenleriyle buluşacak.

▶ Devlet Tiyatrosu, ünlü yazar Tolstoy’un yaşamına yakından bakan “Tolstoy ve Anna” oyununu, Akün Sahnesi’nde bugün ve yarın yorumlayacak. Gülsün Kınal’ın kaleme aldığı oyunun rejisi Funda Mete’ye ait.

▶ popüler müziğin sevilen isimlerinden Tan Taşçı bugün bir konser verecek. Tan Taşçı’nın eski ve yeni şarkılarından oluşan bir repertuar seslendireceği konser, Jolly Joker Antalya’da saat 22.00’de başlayacak.

▶ caz, blues, soul, funk ve Türk Müziği’ni harmanlayan bir tarza sahip olan Karsu, bugün dinleyicilerle buluşacak. Karsu’nun konseri, Bursa Merinos Atatürk Kongre Kültür Merkezi’nde dinlenebilecek.

▶TRABZON’DA bugün, yarın, 26-27-28 Ekim tarihlerinde “Leblebici Horhor” oyunu izlenebilecek. Türkçe ilk operetlerden biri olan “Leblebici Horhor”u Trabzon Devlet Tiyatrosu için Münir Canar sahneye koyuyor.

▶ İstanbul Kültür Sanat Vakfı tarafından düzenlenen Filmekimi gösterimleri bugün başlayacak. Cinemaximum Mavi Bahçe’de gerçekleştirilecek gösterimleri, 24 Ekim Salı akşamına kadar takip etmek mümkün.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.